• Посилання скопійовано

З 7 листопада діятиме новий режим декларування імпорту та експорту

Компанії, які не встигли до 7 листопада 2023 року отримати статус АЕО – авторизованого економічного оператора, будуть вимушені пред’являти товари митниці. Але для цього ще потрібно створити у кожному регіоні додаткові державні зони митного контролю

З 7 листопада діятиме новий режим декларування імпорту та експорту

Європейська Бізнес Асоціація розповідає, що з 7 листопада 2023 року на виконання Плану гармонізації митного законодавства України до митного законодавства ЄС суттєво змінюються умови митного контролю та оформлення як імпортних, так і експортних вантажів. Зокрема, компанії, які не встигли до 7 листопада 2023 року отримати відповідні спрощення та переваги, передбачені Митним кодексом України або Конвенцією про режим спільного транзиту (статус АЕО – авторизованого економічного оператора), будуть вимушені пред’являти товари митниці. Тобто йдеться про необхідність доставлення товарів в зону митного контролю відповідних митниць, в яких проводиться митне оформлення. Зауважуємо, що імпортні декларації типу ЕА, які дозволяли завершувати митне оформлення, не доставляючи товар на митницю, буде скасовано! Також з  Митного кодексу буде виключено положення, які дозволяли не пред’являти експортний вантаж митниці.

Варто констатувати, що кількість компаній, які отримали спрощення, зростає дуже повільно. Адже компанії, особливо через війну, руйнування тощо, не витримують критеріїв, які виставляються для отримання статусу (зокрема фінансових, необхідність змінювати системи обліку, що є досить затратною процедурою, тощо).

Тобто така ситуація може означати, що більшість вантажів буде відправлено на повний огляд. Проте митна служба, термінали все ж таки не готові до такої кількості перевірок одночасно – як через інфраструктуру, так і через людський ресурс. Тож країна може зіштовхнутись із ситуацією суттєвих черг на кордонах.

Беручи до уваги явну непідготовленість інфраструктури наявних митних терміналів, яка не розрахована на значне збільшення кількості вантажних автомобілів, які одночасно перебуватимуть у зонах митного контролю, а також значну вартість послуг комерційних митних терміналів (перебування на території), експерти ЕВА неодноразово наголошували на необхідності створення в кожному регіоні додаткових зон митного контролю на територіях, що є державною власністю для забезпечення безкоштовного митного контролю.

Разом з тим бізнес-спільнота напрацьовувала зміни до Порядку отримання спрощень, передбачених Постановою КМУ №1092 «Деякі питання реалізації положень Митного кодексу України щодо надання авторизацій». Тож маємо надію, що прийняття цих змін (які спрощують процедуру отримання АЕО) значно збільшить кількість компаній, які зможуть отримати спрощення. Тому від імені бізнесу Європейська Бізнес Асоціація закликає Уряд якнайшвидше прийняти ці зміни до Постанови КМУ №1092. Експерти Асоціації вже кілька років поспіль наполягають на спрощенні вимог до критеріїв фінансової стійкості компанії-заявника та вимог до збереження інформації.

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»