• Посилання скопійовано

Графік магазину не збігається з графіком роботи головного підприємства: як оприбуткувати готівку?

На підставі Положення №148 підприємство зобов'язане затвердити внутрішнім документом порядок оприбуткування готівки, у якому врахувати особливості роботи його відокремлених підрозділів (режим роботи, графіки змінності тощо)

Графік магазину не збігається з графіком роботи головного підприємства: як оприбуткувати готівку?

Татарбунарська ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області повідомляє, що відповідно до п. 11 розділу ІІ Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 №148 (із змінами та доповненнями) (далі – Положення №148), готівка, що надходить до кас, оприбутковується в день одержання готівки в повній сумі.

Установа/підприємство на підставі Положення №148 зобов'язане розробити та затвердити внутрішнім документом порядок оприбуткування готівки в касі установи/підприємства, у якому максимально врахувати особливості роботи як установи/підприємства, так і його відокремлених підрозділів (внутрішній трудовий розпорядок, режим роботи, графіки змінності, порядок та особливості здавання готівкової виручки (готівки) до банку). Для відокремлених підрозділів установи/підприємства порядок оприбуткування готівки в касі встановлюється та доводиться внутрішніми документами установи/підприємства. Розроблений порядок повинен відповідати вимогам цього Положення №148 та не суперечити законодавству України (п. 12 розділу ІІ Положення №148).

Пунктом 40 розділу IV Положення №148 визначено, що підприємства, що мають відокремлені підрозділи, які проводять касові операції і режим роботи яких не збігається з розпорядком функціонування бухгалтерії підприємства – юридичної особи (у тому числі у вихідні та святкові дні), внутрішнім документом визначають порядок взаємодії відокремлених підрозділів із бухгалтерією підприємства – юридичної особи відповідно до вимог законодавства України.

***

Читайте також: Як здійснити оприбуткування готівки?

Джерело: ДПС у Одеській області

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»