• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Держлікслужба встановила розмір торговельних надбавок на окремі лікарські засоби

Вилучено з «Моїх новин»

Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

У Державній службі України з лікарських засобів відбулася нарада, під час якої з вітчизняними виробниками лікарських засобів було обговорено низку актуальних питань, у тому числі щодо доступності лікарських засобів українського виробництва. Зокрема, йшлося про встановлення граничних постачальницько-збутових надбавок і граничних торговельних (роздрібних) надбавок на окремі лікарські засоби. Про це УНН повідомили у прес-службі Держлікслужби України.

Як наголошується, за завданням Кабінету Міністрів України, з метою забезпечення доступності вітчизняних ліків розроблено відповідний Обов’язковий мінімальний асортимент лікарських засобів і виробів медичного призначення для аптек (далі — Обов’язковий асортимент). Під час наради також обговорювалося питання щодо встановлення механізму регулювання цін на ліки, що увійшли до Обов’язкового асортименту.

Голова Держлікслужби України О.Соловйов повідомив, що з метою врегулювання цін на лікарські засоби, які входять до Обов’язкового асортименту, було розроблено проект постанови Кабміну «Деякі питання забезпечення доступності лікарських засобів і виробів медичного призначення». Цим проектом передбачено внесення змін до постанов Уряду.

Так, проектом змін до Постанови КМУ від 8 серпня 2011 року №932 «Про вдосконалення державного регулювання цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення, що закуповуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів» передбачено, що оптово-відпускні ціни на лікарські засоби, включені до Обов’язкового асортименту, підлягають обов’язковій реєстрації. А змінами до Постанови Кабміну від 17 жовтня 2008 року №955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення» передбачено встановити граничні постачальницько-збутові надбавки, не більші за 12% зареєстрованої оптово-відпускної ціни, та граничні торговельні (роздрібні) надбавки, не більші за 25% закупівельної ціни.

Учасники наради загалом підтримали нові регуляторні ініціативи, висловили свої пропозиції, зауваження та побажання, які будуть опрацьовані фахівцями Держлікслужби України та винесені на подальше обговорення у форматі діалогу.

Зоя ГОПКАЛО

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Рубрика: Держрегулювання/Закони та підзаконні акти

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Закони та підзаконні акти»