Головна Усі новини Держрегулювання Закони та підзаконні акти

Держбюджет-2018 прийнято у першому читанні

14 листопада на вечірньому засіданні ВРУ прийнято у першому читанні проект держбюджету на 2018 рік. У двотижневий строк Кабмін повинен подати на розгляд Верховної ради проект бюджету з врахованими пропозиціями

Проект Закону про Державний бюджет України на 2018 рік (реєстр. №7000) підтримали 260 народних депутатів.

Коментуючи хід бюджетного процесу, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підкреслив, що бюджет є бюджетом економічного розвитку, який повністю враховує інтереси децентралізації та орієнтири економічного зростання.

Під час обговорення  парламентарі висловили низку пропозицій до обговорення до другого читання проекту держбюджету. Серед них, зокрема, підтримка захисту осіб, які знаходяться на окупованій території, зокрема в Криму, продовження політики підвищення соціальних стандартів, виділення коштів на матеріально-технічне оновлення системи екстреної допомоги, підтримка технопарків, а також  вирішення питання допомоги родинам українських політв’язнів.

Таким чином, одночасно з законопроектом №7000 було ухвалено також постанову №7000-П «Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2018 рік». Цим документом доручено Кабінету Міністрів України підготувати законопроект про держбюджет-2018 до другого читання відповідно до Бюджетних висновків Верховної Ради України та подати його на розгляд ВРУ у двотижневий строк з дня набрання чинності цією Постановою.

Нагадаємо, що проект держбюджету-2018 був поданий Кабміном до ВРУ 15 вересня 2017 року. Про основні показники та мінімуми, закладені у ньому, ми розповідали тут>>

Як зазначили у Кабміні, документ передбачає збільшення фінансування потреб безпеки та оборони, запровадження низки програм підтримки реального сектору – передусім аграрної сфери та дорожнього будівництва, а також спрямований на підвищення соціальних стандартів шляхом збільшення асигнувань на систему охорони здоров’я та освіти.

Як очікується, доходи бюджету зростуть на 15% порівняно з поточним роком – до понад 1 трлн грн виключно за рахунок економічного зростання, а не збільшення податкового навантаження.

Зростання мінімальної зарплати становитиме 16% - до 3723 грн.

Одночасно з цим законопроектом на вечірньому засіданні ВРУ 14 листопада також прийняті за основу:

- проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» (законопроект №6776-д). Докладніше>>

проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (законопроект №7116). Більше тут>>

****

UPD 15.11.2017

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман сподівається на ухвалення проекту Державного бюджету в цілому до 10 грудня. Про це він сказав під час засідання Уряду і дав відповідні доручення Міністерству фінансів та всій урядовій команді, яка готуватиме проект Держбюджету до другого читання у Верховній Раді.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Джерело
Верховна Рада України
Рубрика:
Держрегулювання / Закони та підзаконні акти
Теги:
Законопроекти , Держбюджет

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 6

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?