Головна Усі новини Держрегулювання Закони та підзаконні акти

Рада ухвалила закон про залучення інвестицій емітентами цінних паперів

Вдосконалено порядок емісії цінних паперів, систему розкриття інформації на фондовому ринку, корпоративне управління в акціонерних товариствах, впорядковано діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку

16 листопада прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів)» (законопроект №5592-д). "За" проголосували 237 народних депутатів.

Як повідомляє прес-служба ВРУ, законодавчим актом вдосконалено порядок емісії цінних паперів, систему розкриття інформації на фондовому ринку, корпоративне управління в акціонерних товариствах, впорядковано діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку.

Законом також уточнена та узгоджена термінологія, виключені положення, які мали неоднозначний та суперечливий характер, що могло б призвести до зловживань під час їх застосування.

Згідно з спеціальним законом України «Про санкції» врегульовано питання щодо емісії цінних паперів міжнародними фінансовими організаціями на території України.

Також удосконалено розділ III Закону «Про цінні папери та фондовий ринок»Передбачено виключний перелік випадків непоширення вимог щодо необхідності оформлення проспекту цінних паперів емітентом, вдосконалено та чітко виписані статті, що стосуються оформлення, затвердження, оприлюднення проспекту цінних паперів та періоду дійсності такого проспекту, відмінено оприлюднення проспекту цінних паперів в паперовій формі.

Законом також удосконалено норми стосовно регулярної інформації про емітента. Зокрема:

  • розмежовано вимоги до публічних та приватних акціонерних товариств,
  • зменшено період розкриття інформації про власників голосуючих акцій приватних акціонерних товариств з 10% до 5%,
  • виключені додаткові вимоги щодо розкриття інформації окремими категоріями емітентів,
  • удосконалені вимоги до незалежних директорів,
  • окремо прописані вимоги до незалежних директорів банківських установ,
  • удосконалено механізм виплати дивідендів,
  • прописані обмеження при визначенні кворуму загальних зборів та прав участі в голосуванні на загальних зборах.

Також врегульовано питання обрання аудитора товариства та визначення умов договору передано до компетенції наглядової ради від загальних зборів тощо.

Законом передбачено доступ до документів акціонерного товариства, що містять відомості про фінансово-господарську діяльність акціонерного товариства кожному акціонеру, який володіє значним пакетом акцій, а саме в розмірі 10% та більше.

Також враховано особливості корпоративного управління в акціонерних товариствах-банках та удосконалено вимоги до керівників банків, вирішені проблемні технічні питання депозитарної системи за узгодженою позицією Національного банку України та Національного депозитарію, передбачено перехідний період для акціонерних товариств щодо забезпечення приведення складу наглядових рад та їх комітетів у відповідність до Закону протягом одного року з дня набрання чинності та інші положення.

Законопроект прийнято з урахуванням пропозицій Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності та техніко-юридичними правками.

Джерело
Верховна Рада України
Рубрика:
Держрегулювання / Закони та підзаконні акти
Теги:
Законопроекти , Цінні папери

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?