• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Підприємствам ТКЕ і водоканалам не дозволили списання штрафів за несплату за газ та електроенергію

Вилучено з «Моїх новин»

Президент ветував прийнятий Верховною Радою закон

Підприємствам ТКЕ і водоканалам не дозволили списання штрафів за несплату за газ та електроенергію

Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

Президент Петро Порошенко застосував право вето до закону, який дозволяв списання з теплокомуненерго (ТКЕ) та водоканалів штрафів та пені, накладених за несвоєчасну оплату спожитих ними енергоресурсів (газ і електроенергію), якщо таке прострочення виникло внаслідок несвоєчасних розрахунків з різниці в тарифах. Про це повідомляє ZN.UA.

Прийнятий Верховною Радою 7 липня закон (реєстр. №2706) передбачав таку можливість. Згідно з інформацією на сайті Ради, президент направив свої пропозиції до закону 11 серпня, однак їх текст поки відсутній.

Закон також передбачав введення мораторію на нарахування нових штрафів на ТКЕ і водоканали в умовах неповного покриття різниці в тарифах і продовження можливості реструктуризації боргу ТКЕ за газ за 2014 рік при відсутності боргу на початок 2014 року.

Згідно з пояснювальною запискою до документа від квітня 2015 року, загальна заборгованість по різниці в тарифах перед ТКЕ на 1 січня 2015 року становила 2,4 млрд грн, на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення – 4 млрд грн.

На початку червня суд заарештував рахунки "Київенерго" через борг компанії за газ перед НАК "Нафтогазом". Тоді в "Київенерго" заявляли, що, за їхніми даними, загальна сума нарахованих тільки одним НАКом штрафів ТКЕ перевищує 10 млрд грн, з яких 4,4 млрд грн знаходяться у виконавчому провадженні.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Дзеркало тижня

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»