Головна Усі новини Держрегулювання Інше

Щорічно підтверджувати відомості про бенефіціарів слід буде навіть за відсутності змін

За роз'ясненням Мін'юсту, щорічне подання документів щодо бенефіціарів здійснюється незалежно від того, чи відбувались протягом року будь-які зміни щодо кінцевого бенефіціарного власника. Але вперше інформацію бенефіціарів будемо подавати у 2021 році, якщо Мінфін затвердить структуру власності у 2021 році. А щорічне подання у такому разі вперше буде тільки у 2022 році

Фахівці з Центрального міжрегіональнго управління ДПС по роботі з великими платниками податків повідомили, що з метою формування єдиної практики застосування положень Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (далі - Закон) Міністерство юстиції України листом від 13.01.2021 р. №245/8.4.4/32-21 роз’яснило питання щодо щорічного підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи.

У листі зазначено, що оскільки у 2020 році нормативно-правовий акт, яким мали бути затверджені форма та зміст структури власності, прийнятий не був, то подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи вперше відповідно до вказаного закону очікуватиметься у 2021 році після прийняття зазначеного нормативно-правового акта. Оскільки мова йде про щорічне підтвердження, то виходячи з цього принципу наступне підтвердження планується вже в 2022 році. При цьому Закон встановив, протягом якого строку має бути підтвердження - 14 календарних днів з дати державної реєстрації. Тому кожна юрособа в 2022 році протягом 14 календарних днів з дати державної реєстрації створення такої юрособи має підтвердити відомості про кінцевого бенефіціарного власника.

Наприклад, якщо юрособа зареєстрована 10 лютого, то обов'язок щодо подання документів відповідно до ст. 17 1 Закону в неї виникає з 10 лютого 2022 року.

Подання документів відповідно до зазначеної статті здійснюється незалежно від того, чи відбувались протягом року будь-які зміни щодо кінцевого бенефіціарного власника, зазначено у згаданому листі.

Від редакції: Нагадаємо, що Мінфін так й не затвердив у 2020 році структуру власності. Мін'юст очікує на цю подію у 2021 році. Якщо це станеться, то вперше подавати інформацію про бенефіціарів слід буде у 2021 році, а підтверджувати відомості про бенефіціарів слід буде у 2022 році. Про це ми писали тут

 ***

Читайте також:

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
ДПС по роботі з великими платниками податків
Рубрика:
Держрегулювання / Інше
Теги:
Статутний капітал , Єдиний державний реєстр , Звітність , Бенефіціари

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 4

Новини по темі

Консультації по темі