• Посилання скопійовано

Індекс інфляції за грудень – 100,7%

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку у грудні 2022 р. порівняно з листопадом 2022 р. становила 0,7%, за рік у цілому – 26,6%

Індекс інфляції за грудень – 100,7%

За даними Держстату від 10.01.2023 р., інфляція на споживчому ринку в грудні 2022 р. порівняно із листопадом 2022 р. становила 0,7%, за рік у цілому – 26,6%.

Базова інфляція в грудні 2022 р. порівняно з листопадом 2022 р. становила 0,8%, за рік у цілому – 22,6%.

На споживчому ринку у грудні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,7%. На 2,5–0,9% подорожчали масло, молоко та молочні продукти, хліб, фрукти, овочі, безалкогольні напої, риба та продукти з риби. Водночас на 2,7–0,1% подешевшали продукти переробки зернових, яйця, цукор, м'ясо птиці, сало, свинина, рис. 

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,7%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,7%.

Одяг і взуття подешевшали на 2,6%, зокрема, одяг – на 3,0%, взуття – на 2,4%.

Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 0,9% відбулося насамперед через подорожчання амбулаторних послуг на 1,3% та фармацевтичної продукції – на 1,0%.

Ціни на транспорт зросли на 1,6% в основному через подорожчання палива та мастил на 3,1%. 

З нашим довідником щодо показників індексу інфляції (індексу споживчих цін) в Україні за 2011-2023 роки можна ознайомитися за посиланням.

***

Індекс споживчих цін (ІСЦ, інфляція) є показником зміни в часі цін і тарифів на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання. Розраховується щомісячно на основі даних про ціни (одержуються органами державної статистики шляхом щомісячної реєстрації цін і тарифів на споживчому ринку) та даних національних рахунків щодо витрат домогосподарств на кінцеве споживання по країні в цілому з подальшим розподілом (за результатами вибіркового обстеження умов життя домогосподарств). 

Методологія розрахунку >>

Базовий індекс споживчих цін (БІСЦ, базова інфляція) є субіндексом індексу споживчих цін. Його побудова заснована на існуючих методологічних засадах щодо розрахунку індексу споживчих цін. БІСЦ показує стійку динаміку цін з мінімізацією короткострокових нерівномірних змін цін, викликаних шоками пропозиції та адміністративним регулюванням.

Методологія розрахунку >>

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»