• Посилання скопійовано

Індекс інфляції за травень становить 100,5%

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку у травні 2023 р. порівняно з квітнем 2023 р. становила 0,5%, з початку року – 3,8%. Зокрема, ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,9%

Індекс інфляції за травень становить 100,5%

За даними Держстату від 09.06.2023 р., інфляція на споживчому ринку у травні 2023 р. порівняно із квітнем 2023 р. становила 0,5%, з початку року – 3,8%.

Базова інфляція у травні 2023 р. порівняно з квітнем 2023 р. становила 0,3%, з початку року – 3,3%.

На споживчому ринку у травні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,9%. Найбільше (на 8,7% та 5,6%) подорожчали фрукти та овочі. На 1,7–0,2% зросли ціни на м'ясо та м'ясопродукти, безалкогольні напої, рибу та продукти з риби, сири, масло. Водночас на 22,7% подешевшали яйця, на 3,2–0,2% знизилися ціни на продукти переробки зернових, сало, рис, соняшникову олію, цукор, макаронні вироби, молоко. 

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,2%, у т.ч. на тютюнові вироби – на 1,3%, алкогольні напої – на 1,2%.

Одяг і взуття подешевшали на 1,6%, зокрема,  взуття – на 1,9%, одяг – на 1,4%.

Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 0,8% відбулося насамперед  за рахунок подорожчання фармацевтичної продукції на 1,0%.

Ціни на транспорт знизилися на 1,1% в основному через здешевлення палива та мастил на 2,5%.  

З нашим довідником щодо показників індексу інфляції (індексу споживчих цін) в Україні за 2011 - 2023 роки можна ознайомитися за посиланням.

***

Індекс споживчих цін (ІСЦ, інфляція) є показником зміни в часі цін і тарифів на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання. Розраховується щомісяця на підставі даних про ціни (одержуються органами державної статистики шляхом щомісячної реєстрації цін і тарифів на споживчому ринку) та даних національних рахунків щодо витрат домогосподарств на кінцеве споживання по країні загалом із подальшим розподілом (за результатами вибіркового обстеження умов життя домогосподарств). 

Методологія розрахунку >>

Базовий індекс споживчих цін (БІСЦ, базова інфляція) є субіндексом індексу споживчих цін. Його побудова ґрунтується на існуючих методологічних засадах щодо розрахунку індексу споживчих цін. БІСЦ показує стійку динаміку цін з мінімізацією короткострокових нерівномірних змін цін, викликаних шоками пропозиції та адміністративним регулюванням.

Методологія розрахунку >>

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»