• Посилання скопійовано

Нюанси пільгового розмитнення електрогенераторних установок

За Законом №2837 пільга поширюється на імпорт окремих товарів, який здійснюється громадськими об’єднаннями та/або благодійними організаціями, включеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, для подальшої їх безоплатної передачі оборонцям

Нюанси пільгового розмитнення електрогенераторних установок

Безоплатна правова допомога розповідає, що у сучасних умовах в Україні досить гостро стоїть питання безперервного забезпечення населення електроенергією, у зв’язку з цим власники підприємств намагаються відшукати резервні джерела електроживлення, закуповуючи електорогенераторні установки та інше обладнання, яке надасть змогу повноцінної роботи.

З 3 січня 2023 року набирають чинності Закони №2836-ІХ та №2837-IX про внесення змін до Податкового та Митного кодексів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури.

Відповідно до п. 9-21 Закону України «Про внесення зміни до розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України» Тимчасово, на період дії воєнного стану в Україні, але не більше ніж до 1 травня 2023 року, звільняються від оподаткування ввізним митом товари, що ввозяться на митну територію України для вільного обігу підприємствами або громадянами, у тому числі переміщуються (пересилаються) на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях, що класифікуються за такими кодами згідно з українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД).

До переліку таких товарів входять:

  • електорогенераторні установки та частини до них;
  • окремі трансформатори, їх частини, інвертори;
  • акумулятори, включаючи сепаратори для них;
  • системи для забезпечення супутникового доступу до інтернету (Starlink) тощо.

Також пільга поширюється на імпорт окремих товарів, який здійснюється громадськими об’єднаннями та/або благодійними організаціями, включеними до Реєстру неприбуткових установ та організацій, для подальшої їх безоплатної передачі оборонцям.

У Законі «Про внесення зміни до розділу XXI “Прикінцеві та перехідні положення” Митного кодексу України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України» вказано, що пропуск через митний кордон, митний контроль та митне оформлення вищевказаних товарів здійснюються у першочерговому порядку.

Плата за виконання митних формальностей щодо таких товарів поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для них, не справляється.

Декларування електрогенераторних установок може здійснюватися шляхом подання попередньої митної декларації.  Відповідно до ч. 5 ст. 259 МКУ Рішення про випуск товарів, відповідно до заявленого митного режиму без пред’явлення їх митному органу за попередньою митною декларацією, яка містить всю необхідну для цього інформацію, приймається митним органом, яким оформлена така попередня митна декларація, на основі результатів аналізу ризиків у строк не більше чотирьох робочих годин з моменту пропуску цих товарів, через митний кордон України.

Товари, які були звільнені від оподаткування ввізним митом під час ввезення на митну територію України, мають бути передані отримувачам, не пізніше 45 календарних днів з дня завершення митного оформлення таких товарів, а в разі після завершення їх митного оформлення здійснювалося на території України підтверджене документально технічне обслуговування та/або ремонт – не пізніше 90 календарних днів з дня завершення їх митного оформлення.

Джерело: Безоплатна правова допомога

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЗЕД»