• Посилання скопійовано

Відтепер громадяни можуть декларувати експрес-відправлення та сплачувати митні платежі прямо зі смартфона

ДМС надала можливість самостійного декларування експрес-відправлень громадянами в Особистому кабінеті на вебпорталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» шляхом подання електронної митної декларації М-16

Відтепер громадяни можуть декларувати експрес-відправлення та сплачувати митні платежі прямо зі смартфона

Державна митна служба України продовжує діджиталізацію митних процедур задля максимальної зручності для громадян та бізнесу. Попри те, що основні зусилля ІТ-підрозділу нині спрямовані на виконання плану MASP-C щодо євроінтеграції, і ми вже близькі до завершення його практичної імплементації, не забуваємо і про потреби наших громадян. 

18 квітня у повному обсязі набуває чинності наказ Мінфіну від 04.01.2023 №6 «Про оформлення міжнародних поштових та експрес-відправлень і затвердження Змін до Порядку заповнення митних декларацій за формою єдиного адміністративного документа».

І тому Державна митна служба України представляє можливість самостійного декларування експрес-відправлень громадянами в Особистому кабінеті на вебпорталі «Єдине вікно для міжнародної торгівлі» шляхом подання електронної митної декларації М-16. Це можна зробити прямо зі смартфона в будь-якому зручному місці!

За рахунок використання попередньої інформації, яка подається експрес-операторами, громадяни мають можливість у кілька кліків самостійно задекларувати відправлення вартістю до 10 000 євро та сплатити митні платежі. 

Для спрощення процесу реалізовано низку сервісних функцій:

  • переважна більшість граф декларації заповнюється автоматично;
  • автоматично здійснюється машинний переклад назв товарів та іншої інформації на українську мову;
  • можливість у багатьох випадках підбору коду товару за УКТ ЗЕД;
  • розрахунок податків відбувається в автоматичному режимі;
  • передбачено автозаповнення тих реквізитів, яких бракує в попередній інформації - в тому випадку, якщо громадянин раніше вже користувався цим сервісом.

Після подання декларації М-16, яку необхідно підписати за допомогою КЕП або ДІЯ.Підпис, треба виконати такі дії.

У разі якщо вартість товарів перевищує 150 євро і вони підлягають оподаткуванню, генерується QR-код. Клікнувши на цей QR-код або навівши на нього камеру мобільного телефона, можна за лічені секунди сплатити нараховані митні платежі зі свого банківського застосунку.

Відстежити статус оформлення відправлення та надходження сплачених коштів на митницю також можна онлайн через Особистий кабінет.

Ми подбали про те, щоб підрозділ митного оформлення, який здійснює оформлення експрес-відправлень, з використанням нової Автоматизованої системи митного оформлення мав цілодобовий оперативний доступ до інформації про надходження сплачених сум податків на рахунок митниці в Держказначействі. 

Звісно, залишаються альтернативні способи оформлення, такі як декларування експрес-перевізником або через митного брокера та особисте (або іншою особою за дорученням) подання паперової декларації в підрозділ митного оформлення.

Втім, новий онлайн-сервіс декларування стане справжнім подарунком для громадян, які цінують свій час і прагнуть зручності. Переконайтесь у цьому самостійно! 

Держмитслужба невпинно працює над переведенням взаємодії бізнесу і громадян з митницею в електронний формат відповідно до кращих європейських практик.

Джерело: Державна митна служба України

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЗЕД»