• Посилання скопійовано

Мінфін розробив зміни до особливостей виконання митних формальностей

Мінфін оприлюднив проєкт змін до Особливостей виконання митних формальностей під час застосування спрощення "процедура випуску за місцезнаходженням"

Мінфін розробив зміни до особливостей виконання митних формальностей

13 березня 2025 року Мінфін оприлюднив проєкт свого наказу, яким пропонує внести зміни до наказу Мінфіну від 29.06.2023 №355. Нагадаємо, що ним затверджено особливості виконання митних формальностей під час застосування спрощення "процедура випуску за місцезнаходженням".

Як зазначено у пояснювальній записці, зміни розроблено з метою реалізації положень Закону від 22.08.2024 №3926-IX «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо імплементації деяких положень Митного кодексу Європейського Союзу». Зокрема, передбачено:

  • спрощення, визначені для однорідних товарів, що транспортувалися до авторизованого об’єкта без пакування (наливом, насипом або навалом) або у промисловому великогабаритному пакуванні для товарів, що мають сипучу консистенцію;
  • застосування декларації тимчасового зберігання;
  • можливість здійснення митних формальностей безпосередньо на авторизованому об’єкті посадовою особою іншого митного органу, визначеного Держмитслужбою, у разі, якщо авторизований об’єкт розміщується на значній відстані від фактичного місця розташування підрозділу митного органу, що відповідає за здійснення митних формальностей на такому об’єкті.

У разі затвердження цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування, крім пунктів 1, 2 цього наказу, які наберуть чинності одночасно з набранням чинності Законом №3926-IX, але не раніше дня офіційного опублікування цього наказу.

А поки що зауваження та пропозиції щодо змісту проєкту акта можна надавати протягом місяця з дня його оприлюднення у письмовій та/або електронній формі за адресами:

  • Міністерство фінансів України, 04071, м. Київ, вул. Межигірська, 11,  e-mail: infomf@minfin.gov.ua;
  • Державна регуляторна служба України, 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11,  е-mail: inform@drs.gov.ua.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/ЗЕД

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ЗЕД»