• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Відшкодування бізнесу 50% вартості товарів, знищених війною: деталі законопроєкту №15511

Вилучено з «Моїх новин»

У ВРУ зареєстровано законопроєкт №15511 про податкову підтримку бізнесу, чиї товари пошкоджені або знищені через війну. Документ передбачає компенсацію 50% вартості товарів, скасування податку на цю допомогу та спеціальні пільги для платників єдиного податку

Відшкодування бізнесу 50% вартості товарів, знищених війною: деталі законопроєкту №15511

14 серпня 2026 року у ВРУ зареєстровано законопроєкт №15511 «Про внесення змін до підрозділів 1, 4 і 8 розділу XX Податкового кодексу України щодо податкової підтримки відновлення та заміни товарів, пошкоджених або знищених внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України». Авторами його є Д. Разумков, О. Дмитрієва та ін.

На сьогодні  вартість знищеного товару держава не відшкодовує. Чинна програма покриває лише нерухомість та обладнання. Тож виправити це і пропонують за допомогою законопроєкту.

Метою законопроєкту є формування узгодженої системи податкової підтримки суб’єктів господарювання, товари яких були пошкоджені або знищені внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, забезпечення податкової нейтральності державної грошової допомоги та створення умов для відновлення господарської діяльності й роздрібної торгівлі.

Кешбек

Пункт 35 підрозділу 1 розділу XX ПКУ, яким передбачено невключення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу державної грошової допомоги (кешбеку), отриманої у 2024 та 2025 податкових (звітних) роках у рамках Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні», пропонується виключити. 

Податок на прибуток підприємств

Законопроєктом передбачається, що під час визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток не враховуватиметься дохід у вигляді державної грошової допомоги, наданої відповідно до порядку та умов, затверджених КМУ, як компенсація 50 відсотків вартості товарів, пошкоджених або знищених унаслідок збройної агресії.

Якщо такий дохід визнається за правилами бухгалтерського обліку, фінансовий результат до оподаткування зменшуватиметься на суму такого доходу. 

Крім того, платникам податку на прибуток підприємств надаватиметься право зменшувати фінансовий результат до оподаткування на суму, що дорівнює 50 відсоткам документально підтверджених витрат на відновлення (ремонт) пошкоджених товарів або на придбання для використання в господарській діяльності однорідних (подібних) товарів замість знищених. 

У поточному податковому (звітному) періоді таке зменшення не перевищуватиме 50 відсотків прибутку, визначеного до застосування запропонованої норми. Неврахований залишок переноситиметься на наступний податковий (звітний) період. Одна і та сама сума витрат зможе бути врахована лише один раз. 

Єдиний податок

До складу доходу платників єдиного податку першої - третьої груп не включатиметься державна грошова допомога у вигляді компенсації 50 відсотків вартості пошкоджених або знищених товарів.

Платники єдиного податку першої - третьої груп, які здійснюють роздрібний продаж товарів, матимуть право застосувати передбачене зменшення в сумі, що дорівнює 50 відсоткам документально підтверджених витрат. 

Для платників єдиного податку першої і другої груп передбачається зменшення суми авансового внеску з єдиного податку за календарний місяць, але не більш як на 50 відсотків суми такого внеску. 

Неврахований залишок переноситиметься на наступні календарні місяці в межах строку дії пункту, а нарахування здійснюватиметься контролюючим органом на підставі заяви платника та визначених документів. 

Платники єдиного податку третьої групи, крім електронних резидентів (е-резидентів), зможуть зменшувати дохід від роздрібного продажу товарів на відповідну суму витрат і неврахований залишок попередніх періодів, але не більш як на 50 відсотків доходу поточного податкового (звітного) періоду. Таке зменшення застосовуватиметься виключно для визначення суми єдиного податку та не впливатиме на визначення граничного обсягу доходу для перебування на спрощеній системі оподаткування.

Порядок документального підтвердження визначатиметься КМУ. 

Коли зміни можуть запрацювати?

У разі прийняття Закон набере чинності через 20 днів з дня його опублікування та застосовуватиметься до податкових (звітних) періодів, починаючи з 1 липня 2026 року.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини і статті», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»