Головна Усі новини Оподаткування Загальні положення

Депутати вже пропонують відкласти податкову реформу на 2016 рік

Народні депутати-члени комітету з питань податкової та митної політики пропонують зверстати бюджет на діючій податковій базі, а вже в наступному році почати серйозну системну роботу над новим Податковим кодексом, який вступить в дію у 2017 році

Про це йдеться у прес-релізі комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики.

"У середу, 16 грудня, на засіданні Комітету депутати розглядали можливість включення до порядку денного законопроекту №3630 (так званий компромісний урядовий проект податкової реформи)", - йдеться у повідомленні.

Як наголошується, через відсутність кворуму прийняти рішення не вдалося, однак члени Комітету у своїх виступах висловилися проти того, щоб рекомендувати Верховній Раді підтримати вказаний законопроект.

Зокрема, народний депутат від "Народного фронту" Олександр Кірш також розкритикував підготовлений Мінфіном законопроект, назвавши його "катастрофічно непрофесійним".

Тетяна Острікова, народний депутат від "Самопомочі", звернула увагу на те, що основний аргумент на користь цього проекту - це те, що його схвалив МВФ.

Однак, зауважила вона, для МВФ важливий не сам конкретно проект, а виконання ним принципових вимог, одна з яких - боротьба з корупцією.

"І ми за те, щоб виконати вимоги нашого міжнародного партнера. Однак проблема якраз в тому, що законопроектом №3630 корупціогенні фактори не усуваються, а поглиблюються. Зокрема, через закладену непрозору систему відшкодування ПДВ", - підкреслила вона.

Також, за словами депутата, цим проектом податкова міліція не ліквідовується, а залишається, але під іншою назвою та із ще більшими повноваженнями.

"На думку депутатів-членів Комітету, у ситуації, що склалася, найоптимальнішим варіантом буде зверстати бюджет на діючій податковій базі (можливо, з мінімальним її вдосконаленням), а вже в наступному році почати серйозну системну роботу над новим податковим кодексом, який вступить в дію у 2017 році", - йдеться у прес-релізі комітету.

Як відомо, Верховна Рада сьогодні на позачерговому засіданні планує розглянути постанови про процедуру розгляду і прийняття проекту державного бюджету на 2016 рік і пов'язаних з ним законопроектів. Докладніше про це тут>>

Новини на тему:

 - Податковий комітет не підтримав податкову реформу Кабміну;

 - Автори ліберальної податкової реформи пропонують перенести її прийняття на I квартал 2016 року;

 - Податковий майдан: бізнес готується до протестів під Верховною Радою;

 Усе про податкову реформу >>>

Джерело
Українська правда
Рубрика:
Оподаткування / Загальні положення
Теги:
ПКУ , Законопроекти , Держбюджет , Податкова реформа

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?