Головна Усі новини Оподаткування Загальні положення

Підприємців звільнено від сплати ЄСВ до 31.05.2020 р. та інші карантинні пільги: опубліковано Закон №591!

Закон опубліковано в «Голосі України» від 28.05.2020 р. №87. Відповідно він буде діяти з 29 травня

27 травня, Президент підписав Закон від 13.05.2020 р. №591-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)" (він же законопроект №3329-д).

З текстом Закону №591 можна ознайомитися за посиланням.

***

Набрання чинності

Згідно з текстом Закону №591, він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Його опубліковано в "Голосі України" від 28.05.2020 р. №87. Відповідно набере чинності з 29 травня. Найближчим часом ми прокоментуємо зміст Закону та повідомимо про це. (UPD від 29.05.20 р. - Докладну аналітику від редакції вже читайте за посиланням).

 ***

Як розповідали у ВРУ після прийняття законопроекту, цим Законом продовжено дію податкових пільг та спрощених адміністративних процедур до закінчення карантину. Зокрема:

Також Законом звільнено від сплати ЄСВ підприємців до 31 травня 2020 року.

Крім того, тимчасово суми ПДФО, що утримуються з доходів у вигляді доплат до заробітної плати та нарахованих за періоди з 1 по 31 травня та з 1 по 30 червня 2020 року, медичним та іншим працівникам закладів охорони здоров’я державної та/або комунальної власності, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню COVID-19, та лікуванні пацієнтів із випадками COVID-19, компенсуватимуться таким працівникам у повній сумі за рахунок коштів держаного бюджету України. 

Законом передбачено, що на період з 2 квітня 2020 року до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО не включатимуться доходи у вигляді допомоги по частковому безробіттю на період карантину, які виплачуються (надаються) роботодавцем відповідно до статті 47-1 Закону "Про зайнятість населення". Зауважимо, що текстом законопроекту №3329-д до другого читання було передбачено також можливість отримання фізособами-роботодавцями допомоги по частковому безробіттю, а також збільшення терміну для звернення за такою допомогою для всіх роботодавців. Враховано чи ні ці правки, дізнаємося вже після появи підписаного Президентом закону. 

Також тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину зупиняється перебіг строків, встановлених:

  • статтею 56 ПКУ (в частині процедури адміністративного оскарження), щодо скарг платників податків (крім скарг щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ та/або з від’ємного значення з ПДВ), що надійшли (надійдуть) по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, та/або які не розглянуті станом на 18 березня 2020 року. Таке зупинення не породжує будь-яких наслідків, передбачених статтею 56 ПКУ;
  • статтями 52-53 ПКУ щодо надання контролюючими органами індивідуальних податкових консультацій в письмовій формі;
  • статтями 73 та 78 ПКУ щодо надання платниками податків відповідей на запити контролюючих органів (крім запитів контролюючих органів щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ та/або з від’ємного значення з ПДВ), що надійшли (надійдуть) платникам податків по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину.

***

Читайте також: Мораторій на податкові перевірки подовжено! (Та інші зміни Закону №591)

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / Загальні положення
Теги:
Підприємці , ПКУ , Пільги , COVID-19

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Усі новини про COVID-19 для бухгалтера і кадровика

Читати

Коментарі: 48

Новини по темі

Консультації по темі