• Посилання скопійовано

З 13 жовтня діють зміни до Порядку обліку платників податків і зборів

Зокрема, переглянуто окремі положення Порядку з метою визначення особливостей обліку платників з ТОТ. Також надано можливість подання заяви за ф. №8-ОПП поштою або в електронній формі. Ці зміни почали діяти з 13 жовтня

З 13 жовтня діють зміни до Порядку обліку платників податків і зборів

Мінфін наказом від 17.07.2023 р. №396 (зареєстрований у Мін'юсті 29.08.2023 р. за №1506/40562) затвердив зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом МФУ від 09.12.2011  №1588. Його привели  у відповідність до:

  • Закону №2042-IX «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України»;
  • Закону №2217-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання правового режиму на тимчасово окупованій території України»;
  • Закону №2888-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо платіжних послуг».

Цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування. 13 жовтня Наказ було опубліковано в "Офіційному віснику".

 

Що змінюється?

1) Визначено особливості обліку для платників податків, податковою адресою яких є тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя або тимчасово окупована територія у Донецькій та Луганській областях. У зв’язку зі змінами, внесеними Законом №2217-Х, ознаки, за якими обліковуються платники податків в Єдиному банку даних юридичних осіб або Реєстрі самозайнятих осіб: «податковою адресою є тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя» та «податковою адресою є тимчасово окупована територія у Донецькій та Луганській областях», приводяться у відповідність до законодавства.

2) Норми Порядку обліку, які стосуються відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах, доповнюються аналогічними нормами щодо відкриття рахунків у небанківських надавачів платіжних послуг або електронних гаманців у емітентів електронних грошей.

3) Положення розділу II та окремих пунктів інших розділів Порядку обліку щодо податкового номера приводяться у відповідність до нової редакції пункту 63.6 ПКУ.

4) Уточнюються положення Порядку обліку в частині сплати податків і зборів у разі зміни місцезнаходження суб’єкта господарювання. Зокрема, зазначається, що у разі зміни місцезнаходження суб’єкта господарювання та його реєстрації як платника податків за новим місцезнаходженням сплата визначених податковим законодавством загальнодержавних податків і зборів, які розподіляються між державним та місцевими бюджетами, та місцевих податків і зборів здійснюється за місцем попередньої реєстрації платника податків до закінчення поточного бюджетного періоду.

5) Усунено дублювання процедур та встановлено, що взяття на облік іноземної компанії у разі, коли єдиною та першою підставою для взяття на облік є підстава отримання іноземною компанією статусу податкового резидента України, здійснюється згідно з Порядком взяття на облік та зняття з обліку іноземної компанії як платника податку на прибуток підприємств зі статусом податкового резидента України, затвердженим наказом Мінфіну від 13.12.2021  №663.

6) Передбачено, що заяву за формою №8-ОПП можливо подати особисто платником податків або представником, уповноваженою на це особою, поштою або в електронній формі.

7) Спрощується форма заяви про взяття на облік нерезидента або його відокремленого підрозділу (форма №1-ОПН).

8) Внесено зміни ще до п'яти форм додатків до Порядку обліку:

  • додаток 2 «Довідка про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру»;
  • додаток 5 «Заява для юридичних осіб та відокремлених підрозділів» (форма № 1-ОПП);
  • додаток 6 «Заява нерезидента (для іноземної юридичної компанії, організації або її відокремленого підрозділу) (форма № 1-ОПН);
  • додаток 12 «Повідомлення про взяття на облік / зняття з обліку платника податків» (форма № 11-ОПП);
  • додаток 14 «Заява про ліквідацію або реорганізацію платника податків» (форма № 8-ОПП).

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»