• Посилання скопійовано

Є декілька резервуарів для пального: скільки акцизних складів реєструвати?

Податківці роз’яснили, що акцизним складом вважається вся сукупність резервуарів на певній території, а не кожний окремий резервуар, а відсутність коштів не може бути підставою для невиконання вимог ПКУ

Є декілька резервуарів для пального: скільки акцизних складів реєструвати?

Державне підприємство здійснює оперативне управління нафтоперевалочним комплексом, який складається з нафтогавані та нафтобаз, кожна з яких своєю чергою складається з декількох резервуарів. Підприємство звернулось до контролерів за роз’ясненням поняття акцизного складу, а саме: під поняттям «акцизний склад» (що буде діяти з 01.07.2019 р.) слід розуміти кожен окремий резервуар, який використовується для навантаження-розвантаження, зберігання нафтопродуктів, чи всю сукупність всіх таких резервуарів на певній території.

Також підприємство у своєму зверненні зазначило, що через відсутність коштів не може встановити витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники рівня пального у резервуарах, через що виникає питання, чи можна тимчасово використовувати наявні повірені засоби обліку нафтопродуктів.

На запит підприємства фахівці ДФСУ надали ІПК від 17.04.2019 р. №1649/6/99-99-12-02-02-15/ІПК, у якій надано вичерпні відповіді на обидва питання.

Так, податківці повідомили, що з 01.07.2019 р. під акцизним складом слід розуміти загальну сукупність всіх розташованих на певній території резервуарів, які використовуються для навантаження-розвантаження, зберігання пального.

Всі нафтобази та нафтогавань (нафтоперевалочний комплекс), що знаходяться за однією адресою, з 01.07.2019 р. будуть вважатися одним акцизним складом.

Також контролери зауважили, що акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані:

  • витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі,
  • рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.

Цього вимагає пп. 230.1.2 ПКУ у редакції, що набуде чинності з 01.07.2019 р. І будь-яких винятків з цієї вимоги чинним законодавством України не передбачено.

Увага! Відсутність коштів на закупівлю та встановлення витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників не може бути підставою для того, щоб продовжувати здійснення операцій з пальним без лічильників або із використанням інших засобів обліку нафтопродуктів після 01.07.2019 р.

Тому підприємству потрібно або вже зараз залучити додаткові кошти та виконати вимоги ПКУ, або  з 01.07.2019 р. призупинити здійснення таких операцій до виконання таких вимог.

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Акцизи»