• Посилання скопійовано

З 1 січня 2026 року будуть запроваджені електронні акцизні марки: опубліковано закон

Президент В. Зеленський підписав Закон від 29.06.2023 р. №3173-IX, яким передбачається запровадження з 1 січня 2026 року електронної марки акцизного податку. 26 липня Закон опубліковано в "Голосі України"

З 1 січня 2026 року будуть запроваджені електронні акцизні марки: опубліковано закон

24 липня 2023 року В. Зеленський підписав Закон від 29.06.2023 р. №3173-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України у зв’язку із запровадженням електронної простежуваності обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах" (раніше - законопроєкт №8287). З його текстом можна ознайомитися тут26 липня Закон опубліковано в "Голосі України".

Е-марка надасть можливість:

  • відстежувати рух алкоголю, тютюнових виробів, рідин для електронних сигарет від виробника/імпортера до кінцевого споживача;
  • контролювати повноту і своєчасність сплати сум акцизного податку за такі товари;
  • кожен громадянин зможе ідентифікувати продукцію та перевірити легальність походження товару.

А створення Електронної системи обігу підакцизних товарів забезпечить електронну взаємодію між державними органами та суб’єктами господарювання:

  • обтяжливий процес замовлення паперових марок акцизного податку піде в минуле;
  • система ще на етапі замовлення розрахує та виставить рахунок до сплати в частині сум акцизного податку за замовлені марки.

Більшість норм цього Закону набируть чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та будуть введені в дію з 1 січня 2026 року.

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Акцизи»