• Посилання скопійовано

Які наслідки з акцизу у разі втрати пального через війну?

Суб’єкти господарювання, які є платниками акцизу з реалізації пального, зобов’язані скласти АН на кількість втраченого пального в одному примірнику (код операції для складання в одному примірнику – 2) та зареєструвати в ЄРАН

Які наслідки з акцизу у разі втрати пального через війну?

ДПС у Житомирській області повідомляє, що відповідно до п. 216.3 ПКУ податкове зобов’язання з акцизного податку щодо втраченого підакцизного товару (продукції) не виникає якщо, зокрема, платник податку документально зафіксував ці втрати та надав контролюючим органам необхідні докази того, що відповідний підакцизний товар (продукцію) утрачено внаслідок аварії, пожежі, повені чи інших форс-мажорних обставин і його використання на митній території України є неможливим.

Втрати пального внаслідок військової агресії російської федерації підлягають відображенню в податковому обліку на підставі первинних документів, складених відповідно до Закону України від 16.07.1999 №996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» та з урахуванням положень ст. 231 ПКУ.

Суб’єкти господарювання, які є платниками акцизного податку з реалізації пального, зобов’язані скласти акцизну накладну на такі операції в одному примірнику (код операції для складання в одному примірнику – 2) та зареєструвати в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН).

При цьому тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, запровадженого Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24.02.2022 №2102-IX «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», реєстрація в ЄРАН акцизних накладних здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у пп. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Джерело: ДПС у Житомирській області

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Акцизи»