• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

За сім місяців 2026 року майже 3 млрд грн сплачено екоподатку до держбюджету

Вилучено з «Моїх новин»

Найбільші надходження екологічного податку забезпечили платники Києва – 619,8 млн грн та Дніпропетровської області – 579,4 млн грн

За сім місяців 2026 року майже 3 млрд грн сплачено екоподатку до держбюджету

ДПСУ повідомляє, що за січень – липень 2026 року 32,5 тис. платників сплатили майже 3 млрд грн екологічного податку. Це на 18,9 млн грн, або на 0,6% більше, ніж за відповідний період минулого року.

Найбільші надходження екологічного податку забезпечили платники:

  • Києва – 619,8 млн грн;
  • Дніпропетровської області – 579,4 млн грн;
  • Івано-Франківської області – 308,0 млн грн;
  • Запорізької області – 206,4 млн гривень.

Екологічний податок є важливим джерелом фінансування природоохоронних заходів. Його надходження сприяють реалізації програм із захисту довкілля, відновлення природних ресурсів та підвищення рівня екологічної безпеки.

Платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, які здійснюють:

  • викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами;
  • скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти;
  • розміщення відходів;
  • утворення та тимчасове зберігання радіоактивних відходів.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: ДПСУ

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини і статті», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інші податки»