• Посилання скопійовано

Чи потрібно повідомляти ДПС про відсутність обʼєкта оподаткування рентою?

ПКУ не передбачено подання до контролюючого органу платником податків рентної плати заяви про відсутність об’єкта оподаткування у звітному періоді

Чи потрібно повідомляти ДПС про відсутність обʼєкта оподаткування рентою?

ДПС у Черкаській області розповідає, що відповідно до пп. 252.1.1 ПКУ платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є суб’єкти господарювання, у тому числі громадяни України, іноземці та особи без громадянства, зареєстровані відповідно до закону як підприємці, які набули права користування об’єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами (спеціальний дозвіл) в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин, зокрема під час геологічного вивчення (або геологічного вивчення з подальшою дослідно-промисловою розробкою) в межах зазначених у таких спеціальних дозволах об’єктах (ділянках) надр.

Платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є землевласники та землекористувачі, крім суб’єктів підприємництва, які відповідно до законодавства належать до фермерських господарств, що провадять господарську діяльність з видобування підземних вод на підставі дозволів на спеціальне водокористування (пп. 252.1.4 ПКУ). 

Форму податкової декларації з рентної плати (Декларація) затверджено наказом Мінфіну від 17.08.2015 №719 (в редакції наказу Мінфіну від 07.11.2016 №927) зі змінами та доповненнями.

Розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин здійснюється у додатку 1 до Декларації (Додаток 1).

Декларація в частині рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин подається за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини, у разі розміщення такої ділянки надр у межах території України (пп. 257.3.3 ПКУ).

Таким чином, для суб’єкта господарювання наявність спеціального дозволу або дозволу на спеціальне водокористування визначає обов’язок такого суб’єкта подавати до контролюючого органу за основним або неосновним місцем обліку Декларації разом з Додатком 1 (в частині рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин), у тому числі у разі відсутності об’єкта оподаткування у деяких звітних (податкових) періодах. 

При цьому нормами ПКУ не передбачено подання до контролюючого органу платником податків рентної плати заяви про відсутність об’єкта оподаткування (у т. ч. рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин) у звітному періоді.

Джерело: ДПС у Черкаській області

Рубрика: Оподаткування/Інші податки

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інші податки»