• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Надаємо нецільову благодійну допомогу у 2016 році

Вилучено з «Моїх новин»

Відповідно до Закону №909 з 1 січня 2016 року деяких змін зазнали й правила оподаткування нецільової благодійної допомоги

Надаємо нецільову благодійну допомогу у 2016 році

Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

Замість 1710 грн. минулого року - тепер 1930 грн.

Загальна норма щодо оподаткування наданої нецільової благодійної діяльності не змінилась. Відповідно до пп. 170.7.3 ПКУ не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року.

У 2016 році сума нецільової благодійної допомоги, що надається благодійником – юридичною особою фізичній особі, не оподатковується ПДФО, а  відповідно й військовим збором, у розмірі не більше 1930 грн.  (Нагадаємо, що минулого року ця сума становила не більше 1710 грн; докладно про всі тонкощі та особливості трьох видів допомоги - матеріальної нецільової, благодійної цільової і допомоги на лікування та медичне обслуговування - ми писали тут).

 

А якщо розмір наданої допомоги більше?

Сума перевищення нецільової допомоги над вказаним розміром у 1930 грн. включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку як інші доходи, і підлягає оподаткуванню ПДФО та військовим збором на загальних підставах.

Тобто, якщо така допомога надається у грошовій формі, то базою утримання ПДФО і військового збору є сума такого перевищення. Відповідно до змін, внесених до п. 167.1 ПКУ нормами Закону №909, ставка ПДФО для оподаткування таких виплат встановлено на рівні 18% незалежно від суми перевищення. Ставка для оподаткування військовим збором та правила оподаткування не зазнали змін. Ставка військового збору, як і раніше, у 2016 році становить 1,5%.

А ось якщо допомога надається у негрошовій формі, то базою утримання ПДФО є сума такого перевищення, збільшена на натуральний коефіцієнт. У 2016 році він становить 1,2195.

Військовий збір при цьому утримується з суми перевищення без збільшення на такий коефіцієнт. Але податківці у підкатегорії 103.25 ЗІР наголосили, якщо сума нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір, то сума перевищення підлягає оподаткуванню як додаткове благо. При цьому не вказано, що правила стосуються тільки допомоги, наданої у негрошовій формі.

 

Відображення у формі №1 ДФ

Сума нецільової благодійної допомоги, що надається резидентами – юридичними особами на користь платника податку протягом звітного 2016 року сукупно у розмірі, що не перевищує 1930 грн, відображається у формі №1 ДФ під ознакою доходу «169». Якщо ж сума нецільової благодійної допомоги протягом 2016 року перевищить 1930 грн, то сума такого перевищення відображається у формі №1 ДФ під ознакою доходу «126» як додаткове благо. 

Відомості щодо доходів оподаткування військовим збором відображаються у розділі ІІ податкового розрахунку форми №1 ДФ, а саме у рядку «Військовий збір» загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). При цьому відомості про фізичну особу – платника податку, якій нараховані доходи, з яких утримується військовий збір, не зазначаються.

 

Обкладання ЄСВ сум нецільової благодійної допомоги

Оскільки нецільова благодійна допомога не належить до основної або додаткової зарплати та інших заохочувальних, компенсаційних виплат, то вона не є базою для нарахування ЄСВ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДФО»