
Нагадуємо, що викупна сума – це сума, яка виплачується страховиком у разі дострокового припинення дії договору страхування життя та розраховується математично на день припинення договору залежно від періоду, протягом якого діяв договір, згідно з методикою, яка проходить експертизу в Уповноваженому органі. Уповноважений орган може встановити вимоги до методики розрахунку викупної суми.
ДФС у листі від 09.02.2016 р. №1274/О/99-99-17-03-03-14 роз'яснила, що не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, тобто не оподатковується ПДФО і військовим збором викупна сума, розмір якої не перевищує суму внесених страхових платежів за договором добровільного страхування життя, іншого ніж довгострокове страхування життя.
Якщо ж розмір викупної суми перевищує суму внесених страхових платежів, то частина такого перевищення оподатковується ПДФО і військовим збором на загальних підставах.