• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Допомога вимушеним переселенцям не оподатковується за певних умов

Вилучено з «Моїх новин»

ДФС у м. Києві розповіла, за яких умов благодійна допомога переселенцям з АТО не оподатковується

Допомога вимушеним переселенцям не оподатковується за певних умов

Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

ДФС у м. Києві у листі від 16.09.2016 р. №20506/10/26-15-13-01-12 роз'яснила, що до оподатковуваного доходу не включається благодійна допомога у будь-якій сумі (вартості), виплаченій (наданій), зокрема, благодійником — юридичною особою на користь фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) АТО, та/або вимушено покинули місце проживання у зв'язку з проведенням АТО в таких населених пунктах, за умови дотримання норм пп. 170.7.8 ПКУ.

При цьому обов'язок щодо контролю за цільовим використанням коштів набувачами допомоги покладається на благодійника — юридичну особу.

Разом з тим податківці зазначають, що набувач благодійної допомоги зобов'язаний підтвердити благодійнику — юридичній особі статус переселенця або те, що він проживає на території населених пунктів, де проводиться АТО. Тобто набувач благодійної допомоги має бути ідентифікований.

Благодійник — юридична особа після підтвердження набувачем благодійної допомоги цільового використання коштів зазначає відомості про надані суми благодійної допомоги у податковій звітності.

Згідно із Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку №4, сума благодійної допомоги, що надається благодійником — юридичною особою на користь платника податку, відображається у податковому розрахунку за формою №1ДФ з ознакою доходу «169».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

На підставі: ДФС у Чернігівській області

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДФО»