Головна Усі новини Оподаткування ПДФО

Нецільова благодійна допомога у 2018 році: коли не оподатковується ПДФО?

Сума нецільової благодійної допомоги, що надається юрособою фізособі у розмірі, який у 2018 році не перевищує 2470 грн, не оподатковується ПДФО та відображається у податковому розрахунку №1ДФ за ознакою доходу "169"

ДФС у Запорізькій області зазначає, що не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається, зокрема, резидентами-юридичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року.

Відповідно до пп. 169.4.1 ПКУ, податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Законом  "Про державний бюджет на 2018 рік" передбачено, що з 1 січня 2018 року прожитковий мінімум для працездатної особи (в розрахунку на місяць) установлено у розмірі 1762 грн.

Отже, сума нецільової благодійної допомоги, що надається юрособою фізиособі у розмірі, який у 2018 році не перевищує 2470 грн, не включається до оподатковуваного доходу такої особи, тобто не оподатковується ПДФО і відображається у податковому розрахунку №1ДФ за ознакою доходу "169".

Перевищення допомоги над вказаним розміром підлягає оподаткуванню у джерела виплати ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5% (у 2018 році оподатковується сума, що перевищує 2470 грн).

Сума перевищення нецільової допомоги над вказаним розміром включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку як інші доходи і відображається у податковому розрахунку ф. №1 ДФ за ознакою доходу "127".

При цьому, у разі отримання нецільової благодійної допомоги від суб’єкта господарювання платник податку зобов'язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір у 2018 році – 2470 гривень.

Читайте також аналітику від Дт-Кт: Оподаткування доходів працівників — 2018 

Джерело
ДФС у Запорізькій області
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
ПДФО , Матеріальна допомога , Фінансова допомога , Військовий збір

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 20

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?