• Посилання скопійовано

Повернення надміру сплачених сум з бюджетного рахунку на е-рахунок платника ПДВ: деталі від ДПС

Платник може повернути помилково та/або надміру сплачені суми на рахунок в СЕА ПДВ, якщо вони були зараховані до бюджету з рахунку в СЕА ПДВ. Проте кошти, повернуті на електронний рахунок платника, не збільшують в СЕА ПДВ показник формули ƩПопРах

Повернення надміру сплачених сум з бюджетного рахунку на е-рахунок платника ПДВ: деталі від ДПС

У Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області інформують, що згідно з п. 200-1.4 ПКУ на рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ платника зараховуються кошти, зокрема, з бюджету в сумах надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ, повернутих платнику податків у порядку, встановленому п. 43.4-1 ПКУ.

Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань визначені ст. 43 ПКУ.

Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які повертаються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені.

Платник податків подає заяву про повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та пені у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів: на рахунок платника податків у банку, небанківському надавачу платіжних послуг; на єдиний рахунок (у разі його використання); на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету.

У разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з податку на додану вартість, зарахованих до бюджету з рахунку платника податку в СЕА ПДВ у порядку, визначеному п. 200-1.5 ПКУ, такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в СЕА ПДВ, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з податку на додану вартість чи на момент фактичного повернення коштів, шляхом перерахування на рахунок платника податків у банку, небанківському надавачу платіжних послуг.

Отже, платник може повернути помилково та/або надміру сплачені суми грошових зобов’язань на електронний рахунок в СЕА ПДВ, якщо вони були зараховані до бюджету з рахунку платника податку в СЕА ПДВ. 

Проте кошти, повернуті на електронний рахунок платника, не збільшують в СЕА ПДВ показник формули ƩПопРах.

Помилково та/або надміру сплачені кошти, які зараховані до бюджету з поточного рахунку платника можуть бути повернуті на рахунок платника податків у банку, небанківському надавачу платіжних послуг, або зараховані у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету України, і не можуть бути перераховані на електронний рахунок платника в СЕА ПДВ.

Крім цього, не підлягають поверненню помилково та/або надміру сплачені суми грошових зобов’язань та пені платникам податку, щодо яких (та/або щодо засновників (учасників), кінцевих бенефіціарних власників яких) у порядку, встановленому Законом України «Про санкції», прийняті рішення про застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), протягом строку застосування таких санкцій.

Джерело: ДПС у Івано-Франківській області

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»