• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Медпослуги оплачує страхова компанія: що з ПДВ?

Вилучено з «Моїх новин»

ДФС розглянула питання щодо порядку оподаткування ПДВ операції закладу охорони здоров'я з постачання застрахованій особі послуг з охорони здоров'я, оплата за які здійснюється страховою компанією

Медпослуги оплачує страхова компанія: що з ПДВ?

Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

ДФСУ в індивідуальній консультації від 13.08.2018 р. №3524/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначила, що виплата страховою компанією страхових платежів не є об'єктом оподаткування ПДВ. А от операція з постачання послуг з охорони здоров'я є об'єктом оподаткування ПДВ. А отже, заклад охорони здоров'я, який постачає такі послуги, на дату, що сталася раніше (отримання страхового платежу в рахунок оплати вартості послуг з охорони здоров'я або фактичного надання таких послуг):

  • визначає податкові зобов'язання з ПДВ (у разі відсутності права на застосування режиму звільнення від оподаткування ПДВ), виходячи з договірної вартості послуг з охорони здоров'я, 
  • зобов'язаний скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну за такою операцією на застраховану особу.

У разі, якщо зазначені у зверненні послуги належать до категорії послуг з охорони здоров'я, які звільняються від оподаткування ПДВ згідно з пп. 197.1.5 ПКУ, то заклад охорони здоров'я, який постачає такі послуги, податкові зобов'язання з ПДВ не визначає, але зобов'язаний скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну за такою операцією на застраховану особу.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»