Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Різниця між ПН та первинними документами 1 копійка: чи буде право на ПК?

Внаслідок округлення ціни виникла розбіжність між загальною сумою в ПН та первинному документі. Дізнаємось з консультації податківців, чи виникне у покупця право на ПК за такою податковою накладною та як запобігти такій ситуації

ДФСУ в ІПК від 14.09.2018 р. №4044/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначили, що платник податків має право на віднесення до податкового кредиту сум ПДВ згідно зі складеними та зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними, сформованими на підставі первинних бухгалтерських документів.

Покупець не має права включити до податкового кредиту суму ПДВ, зазначену у податковій накладній, у якій допущено помилку в обов’язкових реквізитах визначених п. 201.1 ПКУ, якщо помилки в реквізитах такої накладної заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст, навіть за умови реєстрації такої податкової накладної в ЄРПН.

На жаль, у консультації не зазначено, якими критеріями керуються податківці при визначені того, на скільки помилка заважає ідентифікувати здійснену операцію. Не зазначають вони і те, чи буде відхилення від первинного документа на 1 копійку такою помилкою, що буде заважати ідентифікувати здійснену операцію.

Однак, зважаючи на те, що у консультації наголошується на відповідності даних у податковій накладній даним у первинних документах, можна дійти наступного висновку. Податкова накладна, у якій загальна сума через округлення відрізняється від суми у первинному документі на 1 копійку, не дає права покупцю на податковий кредит за такою ПН.

При цьому, як вихід із ситуації, податківці нагадують, що на сьогодні ДФС реалізовано можливість реєстрації в ЄРПН накладних, в графі 7 яких зазначено ціну постачання одиниці товару/послуги з більше ніж двома знаками після коми.

Зазначення платником податку при заповненні графи 7 податкової накладної ціни постачання одиниці товару/послуги з більше ніж двома знаками після коми не може бути єдиною причиною для невизнання податкового кредиту за такою податковою накладною (у разі дотримання усіх інших правил, передбачених ПКУ для формування податкового кредиту) (про це ми писали також тут).

Тож, якщо через округлення показники ПН відрізняються від показників в первинних документах, платник податку повинен відображати у графі 7 достатню кількість знаків після коми, для уникнення розбіжностей.

***

Читайте також: Податкова накладна складена «із відхиленнями»: чи буде право на податковий кредит?

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Первинні документи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 10

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?