Головна Усі новини Оподаткування ПДВ

Ознаки, за якими ПН/РК не підлягатимуть моніторингу, знову оновлять!

ДФСУ оприлюднила проект постанови КМУ, яким внесено зміни до ознак, у разі відповідності яким податкові накладні/розрахунки коригування не підлягають моніторингу

27 березня ДФСУ оприлюднила проект постанови КМУ «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117» (завантажити).

Розроблено його, як пояснюють податківці, з метою уникнення випадків маніпулювання платниками податку ознаками, відповідність яким дає змогу реєструвати податкові накладні/розрахунки коригування (далі - ПН/РК) без здійснення автоматизованого моніторингу.

 

Що пропонується?

1. Уточнити ознаки, за якими ПН/РК не підлягатимуть моніторингу

Так, пп. 2 п. 3 Порядку зупинення запропоновано викласти у такій редакції: «обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих на реєстрацію у місяці, іншому ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений в них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником податку, не перевищує 50 тис. гривень, сума ПДВ (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України), сплаченого у попередньому місяці, більше 20 тис. гривень, та керівник – посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку».

Своєю чергою, пп. 3 п. 3 Порядку зупинення буде доповнено додатковою умовою. За нею загальна сума сплаченого за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено ПН/РК, ПДВ (крім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано ПН/РК на реєстрацію в ЄРПН, становить більше 400 тис. гривень.

Пункти 23 та 28 Порядку зупинення доповнити умовами, що стосуються відповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку, для прийняття рішень про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації комісіями, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації.

Крім того, у новій редакції буде викладено Додаток 1 «Реєстр податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена». А також Порядок доповнять новими додатками:

  • додаток 4 «Примірна форма рішення про врахування/неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість»;
  • додаток 5 «Примірна форма рішення про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість».

2. Внести зміни до Порядку розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації

Запропоновано уточнити, що розгляд скарг на рішення комісій регіонального рівня, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації та врахування або неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, здійснюється комісією центрального рівня,  яка є постійно діючим колегіальним органом ДФС, за участі уповноваженої особи Мінфіну.

 

3. У Порядку роботи комісій уточнюється, що він визначає організаційні та процедурні засади діяльності комісій, які приймають рішення про реєстрацію ПН/РК або відмову в такій реєстрації, рішення про врахування або неврахування таблиці даних платника ПДВ та розглядають скарги на такі рішення, а також права та обов’язки її членів.

Засідання комісії контролюючого органу будуть проводитися у разі наявності матеріалів для розгляду.

 

Коли наберуть чинності ці зміни?

Згідно з проектом,  ця постанова набере чинності з дня її опублікування.

А поки що зауваження та пропозиції щодо проекту Постанови можна надавати у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації  за адресами:

  • Державна фіскальна служба України: 04655, МПС, м. Київ - 53, Львівська площа, 8., e-mail: monitoringcentr@sfs.gov.ua.
  • Міністерство фінансів України, 01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 12/2, e-mail:  infomf@minfin.gov.ua
  • Державної регуляторної служби України: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11, e-mail:  inform@dkrp.gov.ua.
Автор:
Волос Наталія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Реєстрація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 8

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?