Важливі теми
  • Посилання скопійовано

Чи можна отримати доступ до Реєстру платників ПДВ під час війни?

На жаль, поки що ДПС не обіцяє відкрити доступ до Реєстру. Єдиний вихід в такій ситуації – порозумітися зі своїми контрагентами, отримавши від них підтвердження їхнього статусу платника ПДВ

Чи можна отримати доступ до Реєстру платників ПДВ під час війни?

На період воєнного стану – ні, не можна. Це підтвердив Мінфін у листі від 07.09.2022 р. №11310-10-10/20007, де зазначив, що на час воєнного стану ДПС, як адміністратор електронного Реєстру платників ПДВ, ввів обмеження доступу до інформації з Реєстру.

Мета обмеження – задовольнити потреби ЗСУ та сектору оборони.

Але побічним ефектом такого обмеження стало ускладнення життя платникам ПДВ, які не можуть перевірити ПДВ-статус своїх контрагентів. Це призводить до збільшення помилок при складанні податкових накладних.

На жаль, поки що ДПС не обіцяє відкрити доступ до Реєстру.

Єдиний вихід в такій ситуації – порозумітися зі своїми контрагентами, отримавши від них підтвердження їхнього статусу платника ПДВ. 

Наприклад, контрагенти платника ПДВ можуть через Електронний кабінет направити податковій запит про отримання витягу з Реєстру платників податку на додану вартість за формою №1-ЗВР (див. тут, тут). І отримати такий витяг (за формою №2-ВР – див. тут), надавши копію витягу платнику ПДВ.

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»