Важливі теми
  • Посилання скопійовано

Нова система блокування ПН та РК: що передбачає напрацьований законопроєкт?

За напрацьованим законопроєктом Южаніної на підставі звернень бізнесу планується на час війни не застосовувати фактичне блокування ПН, а всі складені з 24 лютого ПН, які було заблоковано, мають бути зареєстровані протягом 5 днів з дня набрання чинності Закону

Нова система блокування ПН та РК: що передбачає напрацьований законопроєкт?

Наголосимо, що масове блокування ПН продовжується, поки проблема не вирішена.

Але ми вже говорили, що Южаніна повідомила, що збирається зареєструвати проєкт Закону, спрямований на захист прав платників податків.  В той момент тексту не було ані на сайті ВРУ, ані на її сторінці у Фейсбуц. Але в просторах Фейсбука зʼявився текст порівняльної таблиці до нього.

Наразі на її сторінці у Фейсбук зʼявився пост щодо подальшої долі відповідних змін.

Так, нардеп Ніна Южаніна разом із колегами, які не байдужі до цієї проблеми, подали відповідні пропозиції у вигляді поправок до проєкту закону №8079, який незабаром буде розглядатися комітетом до другого читання.

"Такий механізм просування змін постійно задіює влада, і я теж вирішила ним скористатися. А заодно – почути думки народних депутатів – членів профільного комітету щодо сприйняття/підтримки цих пропозицій. Ще раз підкреслюю: важливо не втрачати час, саме тому вирішила так рухатися", - пише Южаніна. 

Деталі змін у системі блокування ПН на час війни

1. Протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому його буде припинено або скасовано, не застосовувати фактичне зупинення реєстрації ПН/РК.

ДПС буде здійснювати автоматизований моніторинг відповідності ПН/РК критеріям оцінки ступеня ризиків, але реєстрація не зупинятиметься при виявленні ризиків, а ДПС використовуватиме таку інформацію при формуванні плану-графіка проведення планових документальних перевірок (сьогодні при його формуванні вже закладено ризико-орієнтований підхід).

2. ПН/РК, складені та подані для реєстрації в період з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності цим законом та щодо яких платником до ДПС подані пояснення та необхідні документи, повинні бути зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних протягом 5 календарних днів з дня набрання чинності цим законом.

3. Протягом воєнного стану та шести місяців після місяця, в якому його буде припинено або скасовано, продовжити на 5 календарних днів граничний строк реєстрації ПН/РК:

  •  для складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця - до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
  •  для складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця - до 20 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
  •  для РК, складених постачальником товарів/послуг до ПН, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 20 календарних днів з дня отримання такого РК отримувачем (покупцем).

4. Протягом вказаного періоду встановити зменшені штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН/РК, а саме:

  • 2% суми ПДВ, зазначеної в таких ПН/, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів (зараз 10%);
  • 5% — від 16 до 30 календарних днів (зараз 20%);
  • 10% — від 31 до 60 календарних днів (зараз 30%);
  • 15% — від 61 до 365 календарних днів (зараз 40%);
  • 25% — на 366 і більше календарних днів (зараз 50%).

5. Передбачити, що надання електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків здійснюється не в будні з 8 до 18 години, а щоденно з 8 до 22 години.

Южаніна підкреслила, що окремий законопроєкт зареєструю найближчим часом (якщо подані поправки до законопроєкту №8079 будуть відхилені).

Всі новини на тему блокування ПН та РК дивиться за посиланням.

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»