З 13 грудня діють зміни щодо правил обрахунку показника у СЕА ПДВ
Внесено зміни до Порядку електронного адміністрування ПДВ. Зокрема, в обрахунку показника ΣНаклОтр не будуть враховуватися суми ПДВ за ПН, складеними за час перебування платника ПДВ на спецгрупі ЄП. Ці зміни у формулі почали діяти з 13 грудня

9 грудня під час чергового засідання КМУ було прийнято рішення внести зміни до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість. Про це повідомив Тарас Мельничук у своєму Телеграм-каналі.
КМУ вже оприлюднив текст постанови №1377 від 09.12.2022 р. З нею можна ознайомитися тут. Постанову було опубліковано в Урядовому курʼєрі 13 грудня. Відповідно зміни до правил обрахунку показника ΣНаклОтр у СЕА ПДВ почали діяти також з 13 грудня.
Нею передбачено, що не враховуються в обрахунку показника Σ НаклОтр суми податку на додану вартість за отриманими платником ПДВ податковими накладними та/або розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, що складені за операціями, дата виникнення податкових зобовʼязань за якими припадає (припадала) на період, протягом якого платник податку застосовував спрощену систему оподаткування з урахуванням особливостей оподаткування, встановлених п. 9 підрозділу 8 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор
Русанова Ганнаголовний редактор інтернет-порталу редакції «Дебет-Кредит».
Закінчила Південний філіал Національного університету біоресурсів і природокористування України «Кримський агротехнологічний університет» за спеціальністю «Бухгалтерський облік та аудит». Має понад 16 років досвіду написання авторських статей та новин на різні теми, які стосуються бухгалтерського обліку та адміністрування податків.
Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.
Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.