• Посилання скопійовано

З 1 січня 2023 року постачання програмної продукції буде з ПДВ: пільга вже не діятиме

Пільгу з ПДВ щодо постачання програмної продукції влада вирішила не продовжувати далі. Хоча відповідний законопроєкт №7611 було зареєстровано у ВРУ. Тож при постачанні програмної продукції з 1 січня 2023 року доведеться нараховувати ПДВ 

З 1 січня 2023 року постачання програмної продукції буде з ПДВ: пільга вже не діятиме

Нагадаємо, що пунктом 26-1 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ визначено, що тимчасово,  з 1 січня 2013 року по 1 січня 2023 року, звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання програмної продукції, а також операції з програмною продукцією, плата за які не вважається роялті згідно з пп. 14.1.225 ПКУ.  

До програмної продукції, операції з постачання якої звільнено від оподаткування ПДВ, належать: 

  • результат комп'ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп'ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів та доступу до них; 
  • примірники (копії, екземпляри) комп'ютерних програм, їх частин, компонентів у матеріальній та/або електронній формі, у тому числі у формі коду (кодів) та/або посилань для завантаження комп'ютерної програми та/або їх частин, компонентів у формі коду (кодів) для активації комп'ютерної програми чи в іншій формі; 
  • будь-які зміни, оновлення, додатки, доповнення та/або розширення функціоналу комп'ютерних програм, права на отримання таких оновлень, змін, додатків, доповнень протягом певного періоду часу; 
  • криптографічні засоби захисту інформації.

 

Чи продовжать дію пільги?

Цю пільгу влада вирішила не продовжувати далі. Хоча відповідний законопроєкт №7611 щодо продовження дії пільги до 2028 року було зареєстровано в ВРУ ще влітку 2022 року. Про це ми писали тут.

У своєму пості Железняк підкреслив, що він є одним з його авторів, але наразі не вийшло переконати Мінфін щодо продовження дії пільги з ПДВ.  Хоча цією проблемою також зацікавився Федоров. Проте станом на 21 грудня питання залишається невирішеним. 

А це означає, що з 1 січня 2023 року операції з постачання програмної продукції будуть оподатковуватися за загальною ставкою ПДВ у розмірі 20%. Як це вплине на платників ПДВ, ми детально розглянули в окремій статті.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»