• Посилання скопійовано

Увага! 18 травня можна буде зареєструвати ПН за ІІ половину квітня

За чинними правилами можна зареєструвати ПН та РК в ЄРПН у вихідний день, якщо такий день є граничним днем їх реєстрації. Тож 18 травня можна буде зареєструвати ПН та РК за ІІ половину квітня в ЄРПН

Увага! 18 травня можна буде зареєструвати ПН за ІІ половину квітня

Ми вже згадували, що з 16 січня 2023 року діють нові строки реєстрації в ЄРПН на час війни. А саме: вони поширюються на час дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано. Про нові строки реєстрації ми докладно писали тут.

Граничним днем для реєстрації ПН та РК за І половину місяця є 5 число наступного місяця, а за ІІ половину – 18 число (так, для травня 2024 року – це 5 та 18 травня).

Нагадаємо, що відповідно до п. 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних операційний день триває в робочі дні з 8 години 00 хвилин до 20 години 00 хвилин. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинення ЄРПН, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Саме за цими правилами, якщо граничні строки реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.

Водночас за п. 69.18 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану операційний день для реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, на який припадає граничний строк реєстрації ПН та РК, триватиме з 0 годин 00 хвилин до 24 години 00 хвилин. 

Тож виходиь, що 5 травня (у неділю) протягом усього дня можна було реєструвати ПН/РК за І половину квітня 2024 року. Також протягом всього дня 18 травня (у суботу) можна буде зареєструвати ПН та РК до них за ІІ половину кітня.

 

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»