
Скасування ПДВ-пільги для електромобілів, перенесення е-акцизу на 1 листопада, заборона охоронної діяльності для «єдинників» 1-3 груп, 50% податку на прибуток для банків і нові умови перебування у Клубі білого бізнесу: які ще зміни нас чекають у 2026 році?
10 головних податкових змін початку 2026 року: докладний аналіз Закону №4698
ДПСУ повідомляє, що З початку 2026 року для банків запроваджено нові податкові умови, які впливають як на ставку податку на прибуток, так і на порядок врахування збитків минулих років.
Базова ставка податку на прибуток для банків з 1 січня 2026 року встановлена у розмірі 50 відсотків. Ця ж ставка протягом 2026 року застосовується і при оподаткуванні дивідендів, що виплачуються банками.
За результатами податкових (звітних) періодів 2026 року банки не мають права враховувати збитки минулих років при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток.
Водночас такі суми від’ємного значення, у тому числі сформовані протягом 2026 року, не втрачаються. Вони зменшуватимуть фінансовий результат до оподаткування, починаючи з 1 січня 2027 року.
Довідково
Закон України від 03.12.2025 №4698-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування банків податком на прибуток підприємств у 2026 році та перенесення строків введення в дію Електронної системи обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах».