• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Амортизація орендованої державної нерухомості: коригуємо фінрезультат

Вилучено з «Моїх новин»

ДФС роз’яснила питання, чи виникають коригувальні різниці при амортизації орендованої державної нерухомості

Амортизація орендованої державної нерухомості: коригуємо фінрезультат

Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

У листі від 19.09.2016 р. №20299/6/99-99-15-02-02-15 податківці зазначають, що згідно з абз. 1 п. 138.1 та абз. 1 п. 138.2 ПКУ фінрезультат до оподаткування збільшується, зокрема на суму нарахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до національних П(С)БО або МСФЗ, та відповідно зменшується на суму розрахованої амортизації основних засобів або нематеріальних активів відповідно до п. 138.3 ПКУ.

Розрахунок амортизації основних засобів або нематеріальних активів здійснюється відповідно до НП(С)БО або МСФЗ з урахуванням обмежень, встановлених пп. 14.1.138 ПКУпп. 138.3.2 – 138.3.4 ПКУ. При такому розрахунку застосовуються методи нарахування амортизації, передбачені НП(С)БО, крім «виробничого» методу.

Тож, у разі якщо державне нерухоме майно підпадає під визначення основних засобів і використовується платником податку у господарській діяльності і по ньому нараховується амортизація відповідно до НП(С)БО, то коригування фінансового результату до оподаткування по таких основних засобах здійснюється відповідно до ст. 138 Кодексу та відображається в додатку Р1 до рядка 03 Р1 Декларації (Різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів (ст. 138 ПКУ). 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Податок на прибуток»