• Посилання скопійовано

Особливості переходу платників з ЄП на загальну систему

Для платників ЄП, які переходять на загальну систему у середині року, звітним податковим періодом є календарний рік (як для новостворених). При цьому він для них починається з дати переходу на загальну систему та закінчується 31 грудня такого року

Особливості переходу платників з ЄП на  загальну систему

Як формується річна декларація по податку на прибуток, якщо на єдиному податку за ставкою 2 відсотки підприємство було лише 2 квартали?

ДПС у Черкаській області розповідає, що для платників єдиного податку, які переходять на загальну систему оподаткування у середині року, звітним податковим періодом є календарний рік (як для новостворених), який для них починається з дати переходу на загальну систему та закінчується 31 грудня такого року.

Отже, під час декларування податку на прибуток за 2022 рік у разі переходу на загальну систему оподаткування, наприклад, з IV кварталу 2022 року, фінансовий результат до оподаткування визначається за правилами бухгалтерського обліку за IV квартал 2022 року.

При цьому фінансовий результат до оподаткування податкового звітного періоду збільшується на суму доходу, отриманого як оплата за товари роботи, послуги, відвантажені (надані) під час перебування на спрощеній системі оподаткування (п. 4-1 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ) незалежно від того, чи застосовує платник податку на прибуток коригувальні різниці, чи ні.

Джерело: ДПС у Черкаській області

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Податок на прибуток»