• Посилання скопійовано

30 вересня – останній день сплати податку за коригування контрольованих операцій 2022 року

ДПС нагадує про наближення періоду подання звітності та сплати податків з доходів нерезидентів, що прирівнюються до дивідендів. Граничний термін сплати податку на доходи нерезидентів за проведені коригування контрольованих операцій 2022 року минає 30.09.2023

30 вересня – останній день сплати податку за коригування контрольованих операцій 2022 року

ДПС нагадує про наближення періоду подання звітності та сплати податків з доходів нерезидентів, що прирівнюються до дивідендів (далі – «конструктивні дивіденди»).

Перелік операцій, які прирівнюються до дивідендів, наведено у пп. 14.1.49 ПКУ.

Водночас звертаємо увагу на вимогу пп. 141.4.2 ПКУ щодо оподаткування податком на доходи нерезидента виплат, які прирівнюються до дивідендів через невідповідність ціноутворення в таких операціях принципу «витягнутої руки».

Тобто у разі недотримання принципу «витягнутої руки» виявлені відхилення прирівнюються до дивідендів з таких операцій:

  • суми доходів у вигляді платежів за цінні папери (корпоративні права), що виплачуються на користь нерезидента, зазначеного в пп. «а», «в», «г» пп. 39.2.1.1 ПКУ, у контрольованих операціях понад суму, яка відповідає принципу «витягнутої руки»;
  • вартість товарів (робіт, послуг), крім цінних паперів та деривативів, що придбаваються у нерезидента, зазначеного в пп. «а», «в», «г» пп. 39.2.1.1 ПКУ, у контрольованих операціях понад суму, яка відповідає принципу «витягнутої руки»;
  • сума заниження вартості товарів (робіт, послуг), які реалізуються на користь нерезидента, зазначеного в пп. «а», «в», «г» пп. 39.2.1.1 ПКУ, у контрольованих операціях порівняно із сумою, яка відповідає принципу «витягнутої руки».

З 01.01.2021 зазначені доходи оподатковуються за ставкою 15%, якщо інше не передбачено міжнародними угодами, або за формулою, яка визначена пп. 141.4.2 ПКУ.

Граничний термін сплати податку на доходи нерезидентів («конструктивних дивідендів») за проведеніанак коригування контрольованих операцій 2022 року минає 30.09.2023.

Звертаємо увагу на необхідність декларування таких виплат шляхом подання додатка ПН до декларації з податку на прибуток підприємств за три квартали 2023 року та/або за 2023 рік. Зобов’язання відображаються у декларації з податку на прибуток того звітного періоду, в якому вони сплачені до бюджету. При цьому необхідно враховувати своєчасність сплати податку. Зокрема, у випадку порушення терміну сплати необхідно відобразити та сплатити штрафні санкції та пеню.

Незалежно від факту звільнення від оподаткування, відповідно до міжнародних договорів, об'єкт оподаткування відображається в додатку ПН до декларації з податку на прибуток.

Механізм застосування відповідних міжнародних угод докладно розкрито в узагальнюючій податковій консультації Мінфіну від 20.08.2021 №480 щодо питань оподаткування доходів нерезидентів, що прирівнюються до дивідендів.

Крім того, з узагальненою інформацією щодо «конструктивних дивідендів», зокрема, визначення бази оподаткування, термінів сплати, принципів застосування положень міжнародних договорів можна ознайомитись за посиланням

Джерело: ДПСУ

Рубрика: Оподаткування/Податок на прибуток

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Податок на прибуток»