• Посилання скопійовано

«Каса і РРО» № 03 (53) | 18.05.2022 р.

Третій цього року (п’ятдесят третій загалом та другий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО

«Каса і РРО» № 03 (53) | 18.05.2022 р.

Це – третій цього року (п’ятдесят третій загалом та другий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО. За понад місяць, який минув з часу написання попереднього листа, з’явилося багато нового та цікавого. А саме:

 

 • розкажемо, як здійснювати торгівлю тютюном або алкоголем у безготівковій формі;
 • зʼясуємо, чи потрібно засвідчувати відкриття зміни при роботі з ПРРО;
 • дізнаємося, чи потрібно закривати зміну для перепрограмування товарів в ПРРО;
 • розповімо, які дії СГ у разі несправності ПРРО та неможливості закрити зміну й сформувати Z-звіт;
 • наголосимо, до кого з бізнесу прийде ДПС з фактичними перевірками під час війни.

Гарного вам читання!

***

 

Як торгувати тютюном або алкоголем у безготівковій формі?
Хмельницькі податківці вказали, що СГ, який має ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (тютюновими виробами), може здійснювати продаж таких товарів у безготівковій формі (у тому числі шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установи банку).

Але таку торгівлю можна проводити тільки за умови застосування РРО та або ПРРО в установленому Законом №265 порядку, під час видачі споживачу алкогольної продукції та обов’язкової видачі у паперовій та/або електронній формі фіскального касового чека, в якому зазначає форму оплати – безготівкова.

 

Чи потрібно засвідчувати відкриття зміни при роботі з ПРРО?
Касир, що здійснює розрахункові операції засобами такого ПРРО, має засвідчувати:

 • відкриття зміни;
   
 • проведення розрахункової операції шляхом накладання на повідомлення про відкриття зміни, розрахунковий документ/Z-звіт свого електронного підпису або електронної печатки суб’єкта господарювання, на якого зареєстровано ПРРО (J/F1391802). Форма розміщена в розділі «Введення звітності» приватної частини Електронного кабінету.

При зміні кваліфікованого електронного підпису касира необхідно подати Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа за формою J/F1391802 зі зазначенням даних про ідентифікатор ключа з нового сертифіката касира.

Про це ми писали ось тут.

 

Які дії СГ у разі несправності ПРРО та неможливості закрити зміну й сформувати Z-звіт?
У разі несправності ПРРО суб’єктові господарювання необхідно встановити вид несправності та:

 • якщо несправність у вигляді порушення роботи програмного забезпечення (далі – ПЗ), то слід оновити версію ПЗ ПРРО та повторити процедуру закриття зміни;
   
 • якщо несправність пристрою (пошкодження), то слід подати Повідомлення про виявлення несправностей ПРРО за формою №2-ПРРО (J1316701) з позначкою про несправність та після відновлення роботи пристрою подати Заяву про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою №1-ПРРО (J/F 1316604) (додаток 1 до Порядку) з позначкою про відновлення роботи;
   
 • якщо пристрій викрадено або втрачено, то слід подати Повідомлення за ф. №2-ПРРО з позначкою про крадіжку. У такому випадку реєстрація ПРРО скасовується та потрібно повторно зареєструвати ПРРО, якому буде присвоєно інший фіскальний номер.

Про це ми  писали тут.

 

Потрібно здійснити перепрограмування товарів в ПРРО: чи потрібно закривати зміну?
Дніпропетровські податківці вказали, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі, зобов’язані проводити через РРО (ПРРО) для підакцизних товарів із використанням режиму програмування зі зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.

При цьому для здійснення програмування (коригування) цін, найменування товарів та обліку їх кількості суб’єкту господарювання (користувачу) не потрібно закривати робочу зміну в ПРРО.

 

До кого з бізнесу прийде ДПС з фактичними перевірками під час війни?
Податківці зазначили, що першочергово такі перевірки проводяться за скаргами громадян щодо відмови суб’єктами господарювання у можливості проведення розрахунків за придбані товари (послуги) платіжною карткою, незастосування РРО/ПРРО при здійсненні розрахунків за продаж підакцизної продукції; продажу алкогольних напоїв, у разі заборони такого продажу місцевою владою, під час дії воєнного стану.

Ще з 16 квітня 2022 року органам ДПС надано додаткові повноваження на здійснення контролю у сфері ціноутворення, тому при проведенні фактичних перевірок податківці контролюватимуть у тому числі і дотримання платниками податків вимог законодавства щодо встановлених державою фіксованих цін, дотримання граничних цін та граничних рівнів торговельної надбавки (націнки) на деякі види товарів.

***

 

Наразі це все.
Більше новин на тему каси та РРО ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Каса і РРО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Каса і РРО»

 • «Каса і РРО» № 03 (74) | 25.04.2024 р.
  Сімдесят четвертий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО
  25.04.2024168
 • «Каса і РРО» № 02 (73) | 14.03.2024 р.
  Сімдесят третій лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО
  14.03.2024319
 • «Каса і РРО» № 01 (72) | 01.02.2024 р.
  Сімдесят другий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО
  01.02.2024155
 • «Каса і РРО» № 12 (71) | 20.12.2023 р.
  Сімдесят перший лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО
  20.12.2023150
 • «Каса і РРО» № 11 (70) | 16.11.2023 р.
  Сімдесятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО
  16.11.20233062