• Посилання скопійовано

До 1 травня обмежено розмір продажу інвалюти в одні руки

Через напружену ситуацію на грошово-кредитному ринку Нацбанк запровадив додаткові стабілізаційні заходи

До 1 травня обмежено розмір продажу інвалюти в одні руки

Національний банк України оптимізував та доповнив заходи, спрямовані на забезпечення рівноваги на грошово-кредитному ринку, які запроваджено постановою Правління НБУ від 06.02.2014 р. № 49 (далі - Постанова №49).

За підсумками аналізу результатів запроваджених заходів, передбачених відповідним документом, а також з урахуванням зауважень та пропозицій банківської та бізнес-спільноти Правління Національного банку України ухвалило постанову від 28.03.2014 р. № 172 "Про врегулювання діяльності фінансових установ та проведення валютних операцій" (далі – Постанова № 172).

Цим документом, зокрема, передбачено ухвалення нового пакета тимчасових заходів щодо діяльності банків та визнання Постанови № 49 такою, що втратила чинність.

Передбачений Постановою № 172 пакет тимчасових заходів покликаний сприяти підтриманню рівноваги на грошово-кредитному ринку на період до ухвалення програм співпраці з міжнародними фінансовими організаціями. Він передбачає збереження низки регуляторних заходів, що діяли в межах Постанови № 49, з одночасним пом’якшенням існувавших в рамках цієї постанови обмежень, зокрема:

 - передбачено лібералізований порядок здійснення операцій на міжбанківському валютному ринку України. Відтепер банки матимуть змогу здійснювати валютні операції не лише на умовах "тод", "том", "спот", а й на умовах "своп" та "форвард" (усі операції – лише з поставкою валют);

 - відмінено заборону на купівлю іноземної валюти для здійснення резидентами інвестицій за кордон та для покриття частини страхових резервів страховиками;

 - скорочено термін проведення операцій з купівлі банками іноземної валюти за дорученням юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців, іноземних представництв. Починаючи з 28 березня 2014 року кошти для купівлі іноземної валюти можуть бути перераховані не раніше третього операційного дня після дня зарахування гривень на окремий аналітичний рахунок, а починаючи з 01 квітня 2014 року – не раніше другого операційного дня після дня зарахування гривень на цей рахунок. Одночасно банки звільнені від обов’язку формувати і передавати до територіальних управлінь Національного банку України реєстри з купівлі іноземної валюти;

 - пом’якшено умови проведення операцій на готівковому сегменті міжбанківського валютного ринку. Зокрема, спрощено процедуру купівлі банком у фізичних осіб готівкової іноземної валюти, яка відтепер дає змогу здійснювати таку операцію без пред’явлення документа, що посвідчує особу, та без його копіювання.

Водночас, ураховуючи збереження напруженої ситуації на грошово-кредитному ринку, Постановою № 172 запроваджено окремі додаткові стабілізаційні заходи, а саме:

 - ураховуючи підвищений попит на готівкову іноземну валюту, установлена максимальна сума її продажу одній фізичній особі, яка в еквіваленті не може перевищувати 15 000 гривень протягом одного операційного (робочого) дня в межах однієї банківської установи;

 - запроваджені певні обмеження на перекази фізичними особами іноземної валюти за межі України за поточними валютними неторговельними операціями. Такі операції дозволено здійснювати на суму, що не перевищує в еквіваленті 150 000 гривень на місяць. Водночас, такі обмеження не поширюються на цілу низку соціально-важливих переказів, а саме: на оплату витрат на лікування за кордоном, транспортування хворих, переказів, що здійснюються в разі зміни держави проживання, пов’язаних з оплатою праці нерезидентів України та деякі ін.;

 - резидентам дозволено здійснювати погашення кредитів, позик (фінансової допомоги) в іноземній валюті за договорами у тому числі в разі укладення додаткових угод з нерезидентами не раніше строку, передбаченого договором;

 - банкам предписано на період дії Постанови № 172 призупинити випуск нових ощадних (депозитних) сертифікатів, а погашення раніше випущених здійснювати виключно шляхом перерахування коштів на рахунок власника сертифіката або його пред’явника.

Постанова №172 набирає чинності 28 березня 2014 року та діє до 01 травня 2014 року.

Джерело: Нацiональний банк України

Рубрика: Фінанси і банки/Валюта і цінні папери

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Валюта і цінні папери»