• Посилання скопійовано

Виправлення залишків пального на АСП

Як відкоригувати залишки на акцизних складах пересувних у СЕА РП, якщо в попередні роки було списано некоректні суми в літрах? оподаткування акциз

Виправлення залишків пального на АСП

Облік пального у СЕА РП ведуть у літрах, приведених до температури 15 °C (п. 31 Порядку №408). І обсяги відпущеного у місцях роздрібної торгівлі пального, на які отримано ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним, для потреб цього Порядку вважаються обсягами пального в літрах, приведених до температури 15 °C. Такі одиниці обліку для пального мають використовуватися у первинних бухгалтерських документах, акцизних накладних/розрахунках коригування до акцизних накладних, декларації з акцизного податку.

Облікова різниця, передбачена п. 47 — 51 Порядку №408, також розраховується в літрах.

Тобто в СЕА РП одиниця ваги — кілограм для потреб обліку обсягів пального не використовується і має довідковий характер. Але при цьому не можна скласти акцизну накладну, в якій один із показників (літри або кілограми) має нульове значення.

В описаному випадку підприємство має в СЕА РП некоректні ненульові залишки пального в літрах, приведених до 15 °C, тимчасом як нульові залишки в кілограмах є правильними.

Щоб виправити ці помилки, потрібно відкоригувати ті акцизні накладні, в яких були зазначені помилкові обсяги пального в літрах. Якщо показник у кілограмах правильний, а в літрах — помилковий, то використовують код виду коригування 4 «Коригування показників акцизної накладної у зв’язку з помилковим зазначенням обсягу пального в кілограмах та літрах, приведених до температури 15 °C».

Відповідно до п. 18 розділу IV Порядку №729, для здійснення коригування обсягу реалізованого пального (код виду коригування «4») платник заповнює розрахунок коригування акцизної накладної, в якому:

— у першому рядку таблиці в повному обсязі сторнує помилково зазначений в акцизній накладній обсяг пального;

— у наступному рядку таблиці зазначає правильний обсяг пального.

У розрахунку коригування з кодом виду коригування «4» платник:

— у графі 1 зазначає порядковий номер рядка;

— до граф 2, 3 першого та наступного рядків таблиці з акцизної накладної переносить дані щодо коду товару згідно з УКТ ЗЕД, його опису;

— до граф 4, 5 першого рядка таблиці вносить із відповідним знаком (-) помилковий обсяг пального, зазначений в акцизній накладній, при цьому модуль числового значення обсягів має збігатися з обсягом реалізованого пального, зазначеного в акцизній накладній (з урахуванням показників акцизної накладної форми «П» та розрахунків коригування до такої накладної, зареєстрованих в Єдиному реєстрі акцизних накладних);

— до граф 4, 5 наступного рядка таблиці вносить правильний показник обсягу реалізованого пального з відповідним знаком (+) або нульове значення обсягу пального. Нульове значення обсягу пального може бути внесено тільки в розрахунку коригування до акцизної накладної з кодом операції для складання в одному примірнику «3» або «6», складеному при поверненні всього обсягу пального, зазначеного в такій акцизній накладній суб’єктом господарювання — неплатником або отримувачем, який не є суб’єктом господарювання.

Такий розрахунок коригування приводить у відповідність дані щодо обсягу реалізованого пального в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового даним фактично здійсненої операції з реалізації пального.

Нагадаємо, що розрахунок коригування до АН має бути зареєстрований в ЄРАН після реєстрації АН, показники якої коригуються, та у межах 1095 днів з дати здійснення операції з реалізації пального, яка відбулася починаючи з 1 липня 2019 року (п. 1 розділу IV Порядку №729).

Приклад За акцизною накладною з пересувного акцизного складу помилково було списано 1 000 кг та 1 000 літрів бензину, а потрібно було списати 1 000 кг та 1 350 л бензину. Внаслідок цього на пересувному акцизному складі сформувалися помилковий залишок 350 л та правильний нульовий залишок у кг. Виправляють цю помилку за допомогою РК до цієї АН з кодом виду коригування «4» у такому порядку, як показано в зразку.

Зразок

Заповнення розрахунку коригування до акцизної накладної форми «П» (фрагмент)

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Автоматизація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Автоматизація»