Головна Усі новини Облік та звітність Облік окремих операцій

Підприємець змінив податкову адресу: що з Книгою обліку доходів?

Чи потрібно реєструвати нову Книгу обліку доходів при зміні податкової адреси? Коли саме це необхідно зробити, якщо зміна адреси відбувається серед бюджетного року? На ці питання відповідають податківці в індивідуальній консультації

ДФСУ в індивідуальній консультації від 18.09.2018 р. №4069/Б/99-99-13-01-02-14/ІПК роз’яснили, що при зміні податкової адреси платника податку зі зміною адміністративно-територіального району платник податків використовує стару Книгу обліку доходів до закінчення бюджетного року, в якому відбулась така зміна.

Податківці навели п. 10.13 Порядку №1588, у якому зазначено, що у разі зміни місцезнаходження суб'єкта господарювання - платника податків сплата визначених законодавством податків і зборів після такої реєстрації здійснюється таким платником податків за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду:

1) у такому випадку одночасно із зняттям з обліку юридичної особи (крім юридичних осіб, які включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій) або фізичної особи - підприємця за основним місцем обліку здійснюється взяття на облік платника податків за неосновним місцем обліку без подання заяви платником податків та з урахуванням особливостей, визначених пунктами 10.14 - 10.21 Порядку 1588;

2) до закінчення року платник податків обліковується в контролюючому органі за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) з ознакою того, що він є платником податків до закінчення року, а в контролюючому органі за новим місцезнаходженням (основне місце обліку) - з ознакою того, що він є платником податків з наступного року.

У контролюючому органі за неосновним місцем обліку платник податків сплачує всі податки та збори, які згідно із законодавством мають сплачуватись на території адміністративно-територіальної одиниці, що відповідає неосновному місцю обліку, щодо таких податків подає податкові декларації (розрахунки, звіти) та виконує інші обов’язки платника податків, а контролюючий орган стосовно платника податків здійснює адміністрування таких податків, зборів.

Отже, у разі зміни податкової адреси (місця проживання), пов’язаної зі зміною адміністративного району, податківці надають наступний алгоритм дій підприємця щодо книги обліку доходів:

  • до кінця бюджетного року підприємець веде Книгу обліку доходів, яка була зареєстрована за старою адресою;
  • після закінчення бюджетного року підприємець реєструє нову Книгу обліку доходів у контролюючому органі за новою податковою адресою.
Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Облік окремих операцій
Теги:
Доходи , Підприємці , Облік

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі