• Посилання скопійовано

Підписання аудиторської реформи затримується

У Верховній Раді зареєстровано проект Постанови №6016-д-П "Про скасування рішення Верховної Ради України від 21 грудня 2017 року про прийняття в цілому проекту Закону про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність"

Підписання аудиторської реформи затримується

Нагадаємо, що 21 грудня на засіданні Верховної Ради прийнято Закон "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність" (законопроект №6016-д).  Цим документом визначено правові засади аудиту фінансової звітності, здійснення аудиторської діяльності в Україні та врегульовано відносини, що виникають при її здійсненні. Заплановано, що закон набере чинності з 1 січня 2018 року та буде введений в дію з 1 жовтня 2018 року, крім підпункту 1 пункту 9 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону щодо внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, який набирає чинності через 12 місяців з дня набрання чинності цим Законом. Про це ми повідомляли тут>>

Проте знову ж таки виникає затримка з підписанням цього законопроекту Головою ВРУ та Президентом. Адже 21 грудня колектив нардепів ( В. Галасюк, О. Кужель та ін.) зареєстрували у Верховній Раді проект Постанови №6016-д-П "Про скасування рішення Верховної Ради України від 21 грудня 2017 року про прийняття в цілому проекту Закону про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність". 

 

Чому виникла така ініціатива?

На думку авторів постанови, рішення про ухвалення законопроекту №6016-д було прийняте з грубим порушенням вимог Конституції та Регламенту ВРУ щодо процедури  законотворчої  діяльності.

Зокрема, при голосуванні були виявленні випадки не персонального голосування. А саме, ряд народних депутатів  фізично не були присутні у залі, так само як і не були зареєстровані у Верховній Раді.  

Також порушено законодавчу процедуру прийняття законопроектів, передбачену ст. 50 Регламенту.

 

Що далі?

Відповідно до ч. 1 ст. 48 Регламенту ВРУ,  рішення Верховної Ради можуть бути скасовані Верховною Радою до підписання відповідного акту Верховної Ради Головою Верховної Ради України.

Згідно з п. 3 ст. 130 Регламенту, у разі виявлення порушень законодавчої процедури, передбаченої цим Регламентом, наслідком чого може бути скасування результатів голосування, народний депутат у дводенний строк може письмово звернутися до Голови ВРУ з обґрунтованою пропозицією про внесення уточнень до прийнятого закону. У цьому разі Голова ВРУ не підписує закон без розгляду зазначених пропозицій Верховною Радою у порядку, передбаченому цим Регламентом.

Згідно з графіком пленарних засідань,  наступне пленарне засідання відбудеться 16 січня 2018 року, на якому й зможуть розглянути цей проект Постанови.

Лише після розгляду проекту цієї Постанови  Голова ВРУ зможе підписати законопроект та відправити його на підпис Президенту. Петро Порошенко, своєю чергою, матиме 15 днів на підписання Закону.

Стежимо за подальшим розвитком подій та обов'язково повідомимо про усі подробиці.

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»

  • Скільки транзитних декларацій оформлено у І кварталі 2025 року?
    У І кварталі 2025 року ДМС оформила 25,8 тис. транзитних декларацій, що на понад 2 тис. більше, ніж у попередньому кварталі. Це найбільша кількість декларацій за квартал з початку приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту
    18.04.20259
  • Продаж авто: як відзвітувати та сплатити податки?
    Якщо фізособа продала рухоме майно і з цього доходу не було сплачено ПДФО або ВЗ, то вона зобов’язана до 1 травня року, наступного за звітним, подати декларацію про майновий стан і визначити відповідні ПЗ та до 1 серпня сплатити такі ПЗ
    18.04.202514
  • Чи можна сформувати заяву-розрахунок за паперовими лікарняними?
    В особистому кабінеті на вебпорталі е-послуг ПФУ страхувальники можуть сформувати заяву-розрахунок на підставі даних паперового листка непрацездатності. Для цього у формі заяви-розрахунку потрібно зазначити тип листка непрацездатності – “паперовий”
    18.04.2025441
  • Як заповнити таблицю 1.1 додатка 2 до декларації з ПДВ?
    У таблиці 1.1 додатка 2 розшифровується вся сума ПДВ до бюджетного відшкодування, яка виникла за рахунок коригування ПЗ за операцією з експорту РЕЗ, та заповнюється у разі декларування такої суми до бюджетного відшкодування у графі 9 таблиці 1 додатка 2
    18.04.202587
  • Скільки декларацій про майновий стан вже подано за 2024 рік?
    Наразі сума задекларованих доходів становить 88,2 млрд грн. Це на 32,7 млрд грн більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. На 14 квітня вже подано понад 104 тис. декларацій про майновий стан. Це – 101% від показника минулорічної кампанії
    17.04.202526