Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

Заповнюємо заяву про приєднання до договору про визнання електронних документів

У зв'язку зі зміною порядку надання звітності в електронному вигляді, укладення договору з ДФС про визнання електронних документів втратило силу. Замість цього, для подачі звітів в електронному вигляді платник повинен відправити заяву про приєднання до договору про визнання електронних документів. Як заповнювати таку заяву, розберемось далі

У зв'язку зі зміною порядку надання звітності в електронному вигляді (наказ Мінфіну №557 від 06.06.2017 р. "Про затвердження Порядку обміну електронними документами з Контролюючим органами") укладення договору з ДФС про визнання електронних документів втратило силу. Тепер для подачі звітів в електронному вигляді платник повинен відправити "Заяву про приєднання до договору (F/J1392001)", - йдеться у повідомленні на сайті opz.org.ua.

 

Зверніть увагу!

Якщо у вас вже є діючий договір - то він продовжує свою дію до тих пір, поки не закінчиться термін дії ЕЦП, за допомогою яких він був підписаний. Відправляти "Заяву про приєднання до договору (F/J1392001)" - не потрібно!

 

Розглянемо процес заповнення форми "F/J1392001 - Заява про приєднання до договору" на прикладі "Електронного кабінету"

В інших програмах порядок заповнення буде приблизно такий ж, але, можливо, у одних програмах автоматично буде заповнюватися більша кількість полів, а в інших менша.

Для початку потрібно створити новий документ "F/J1392001 - Заява про приєднання до договору".

Частина полів може бути вже заповнена (в залежності від використовуваного ПЗ і його версії), але про всяк випадок тут опишемо заповнення всіх полів.

 Наведемо Порядок заповнення

Шапка заяви:

  • дата та порядковий номер Заяви - поточна дата і порядковий номер Заяви  (з №1 і так далі);
  • дата та номер договору - Дата та Номер договору, який вже підписаний та опублікований на сайті ДПІ. Якщо ці поля не заповнені автоматично, то потрібно подивитися в публічній частині "Електронного кабінету": Меню: "Головна" - "Договір про Визнання Електрон документів". Пряме посилання>> 

Жовтим відзначена частина заяви, у якій містяться дані підприємства:

  • Код ЄДРПОУ та назва підприємства (для ФОП - номер облікової картки платника податків та прізвище, ім'я та по батькові);
  • ПІБ начальника - прізвище, ім'я та по батькові начальника/директора/керівника (для ФОП - його ПІБ);
  • на підставі якого документа діє керівник - Статут, Положення тощо.

Синім відзначена частина заяви, у якій міститься інформація про ДПІ:

  • код ЄДРПОУ та назва вашої податкової інспекції - якщо не заповнюється, див. у тексті Договору. Пряме посилання>>  Для перегляду підписаного договору - слід відкрити відповідний вашій ДПІ файл PDF);
  • адреса субсайту (слід зазначити ось цю адресу);
  • е-mail адреса автора - Ваша адреса електронної пошти (е-mail). Можна вказати ваш е-mail, який Ви використовуєте для електронної звітності, а можна вказати і іншу адресу, яку використовуєте особисто Ви.

На цьому заповнення Заяви завершено. Тепер потрібно її підписати та відправити в ДФС. Після отримання квитанції №2 про прийняття Заяви - можна відправляти звіти. Теоретично на це дається 1 робочий день (від дати Квитанції №1)!

***

Читайте також: Створено інформаційно-телекомунікаційну систему «Електронний кабінет» 

Джерело
OPZ.ORG.UA
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
Електронна звітність , Електронний документ , Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Коментарі: 93

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?