Головна Усі новини Облік та звітність Звітність

Мінфін затвердив єдину звітність з ПДФО, військового збору та ЄСВ для роботодавців

Мінфін виклав у новій редакції форму №1ДФ. Вона міститиме тепер ще шість додатків. Вперше її подавати потрібно за І квартал 2021 року

Мінфін наказом від 15.12.2020 р. №773 виклав у новій редакції:

  • форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску.  Тепер він включає в себе зміст звіту з ЄСВ.
  • Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску.

Нагадаємо, що за Законами №115 та 116 з 1 січня 2021 року передбачено подавати звітність про нарахування ЄСВ у складі звітності з ПДФО (для податкових агентів у складі ф. №1ДФ). Таку звітність слід подавати до податкового органу за основним місцем обліку платника ЄСВ.

Наказ набирає чинності з 01 січня 2021 року, але не раніше дня його офіційного опублікування. Документ опубліковано в "Офіційному віснику України" №101 від 28.12.2020 р.

Нову звітність слід буде подавати щокварталу з розбивкою по місяцям.

Вперше подавати новий податковий розрахунок за ф. №1 ДФ слід за І квартал 2021 року. Це передбачено Наказом № 773.

Оновлена форма отримала назву "Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску".

Новий розрахунок складається із:

  • основної частини (Розділ I Розрахунку "Нарахування доходу та єдиного внеску за найманих працівників в розрізі місяців звітного кварталу", Розділ II Розрахунку "Нарахування грошового забезпечення та єдиного внеску за військовослужбовців, поліцейських, осіб рядового і начальницького складу та на суми допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами в розрізі місяців звітного кварталу (крім військовослужбовців строкової військової служби);
  • додатку 1 "Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам";
  • додатку 2 Відомості про осіб, які доглядають за дитиною до досягнення нею трирічного віку, при усиновленні дитини, та осіб із числа непрацюючих працездатних батьків, усиновителів, опікунів, піклувальників, які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю;
  • додатку 3 "Відомості про осіб, які проходять строкову військову службу":
  • додатку 4 "Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору";
  • додатку 5 "Відомості про трудові відносини осіб та період проходження військової служби";
  • додаток 6 "Відомості про наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства".

Завантажити текст наказу з формою єдиної звітності можна тут.

Докладний алгоритм заповнення нової форми звітності ми розглянемо в окремій аналітиці.

***

Читайте також: Єдина «зарплатна» звітність: як звітуватимемо з ПДФО, ВЗ та ЄСВ разом?

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Автор:
Русанова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Звітність
Теги:
1-ДФ , Єдиний соціальний внесок , Звітність , ПДФО , Податкова звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 32

Новини по темі

Консультації по темі

Сюди! Тут -20%
на передплату
Закрити +