Важливі теми
  • Посилання скопійовано

Чи потрібно буде у 2022 році підтверджувати відомості про бенефіціарів?

На думку фахівців Мін'юсту, кожна юридична особа в 2022 році протягом 14 календарних днів з дати державної реєстрації створення такої юридичної особи має підтвердити відомості про кінцевих бенефіціарів

Чи потрібно буде у 2022 році підтверджувати відомості про бенефіціарів?

Фахівці Східного Міжрегіонального управління Мін'юсту (м. Харків) у своєму роз'ясненні наголосили, що Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» передбачено щорічне підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, в тому числі громадського об’єднання.

При цьому цей Закон встановив, протягом якого строку має бути підтвердження – 14 календарних днів з дати державної реєстрації. Тому кожна юридична особа в 2022 році протягом 14 календарних днів з дати державної реєстрації створення такої юридичної особи має підтвердити відомості про КБВ.

Окремо вони навели приклад. Так, якщо юридична особа зареєстрована 10 лютого, то обов’язок щодо подання документів відповідно до статті 17-1 вищезазначеного Закону в неї виникає з 10 лютого 2022 року.

Від себе нагадаємо, що з 10 жовтня набрав чинності Закон №1805-ІХ «Про внесення зміни до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" щодо перенесення граничного строку інформування про бенефіціарів на 11 липня 2022 року. 

Відповідно обов'язок щорічного підтвердження інформації мав би також початися пізніше з 2023 року. Це випливає з позицієї Мін'юста, наведеної у листі від 13.01.2021 р. №245/8.4.4/32-21. Але з огляду на поточне роз'яснення територіального органу Мін'юсту в них інша позиція. Чекаємо на появу окремого роз'яснення саме від Мін'юсту. Про це повідомимо окремо. 

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»