• Посилання скопійовано

Чи можливе невизнання ДПС звітності після отримання другої квитанції?

Податковий орган має право після отримання платником податків другої квитанції про приймання декларації надіслати такому платнику письмове повідомлення про відмову у прийманні декларації із зазначенням причин такої відмови

Чи можливе невизнання  ДПС звітності після отримання другої квитанції?

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, що подання документів засобами електронного зв’язку в електронній формі здійснюється платниками відповідно до норм законів України від 22.05.2003 №851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» зі змінами та доповненнями та від 05.10.2017 №2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» зі змінами та доповненнями, ПКУ, Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 №557 (у редакції наказу Мінфіну від 01.06.2020 №261) (далі – Порядок №557).

Згідно з п. 49.8 ПКУ приймання податкової декларації є обов’язком контролюючого органу. Під час приймання податкової декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених п. 48.3 та 48.4 ПКУ.

Відповідно до абзацу другого п. 49.9 ПКУ за умови дотримання вимог, встановлених ст. 48 і 49 ПКУ, податкова декларація, надана платником, також вважається прийнятою:

  • за наявності на всіх аркушах, з яких складається податкова декларація та, за бажанням платника податків, на її копії, відмітки (штампа) контролюючого органу, яким отримана податкова декларація, із зазначенням дати її отримання, або квитанції про приймання податкової декларації у разі її подання засобами електронного зв’язку, або поштового повідомлення з відміткою про вручення контролюючому органу, у разі надсилання податкової декларації поштою (пп. 49.9.1 ПКУ);
  • у разі, якщо контролюючий орган із дотриманням вимог п. 49.11 ПКУ не надає платнику податків повідомлення про відмову у прийманні податкової декларації або у випадках, визначених цим пунктом, не надсилає його платнику податків у встановлений цією статтею строк (пп. 49.9.2 ПКУ).

Згідно з абзацом другим п. 9 розд. ІІ Порядку друга квитанція є підтвердженням про приймання (реєстрацію) або повідомленням про неприймання в контролюючому органі електронного документа.

Контролюючий орган має право після отримання платником податків другої квитанції про приймання (реєстрацію) податкової декларації надіслати такому платнику письмове повідомлення про відмову у прийманні його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови протягом п’яти робочих днів з дня її отримання відповідно до п. 49.11 та пп. 49.11.1 ПКУ у разі подання платником податків до контролюючого органу засобами електронного зв’язку податкової декларації, заповненої із порушенням вимог п. 48.3 та 48.4 ПКУ.

Джерело: ДПС у Чернівецькій області

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»