• Посилання скопійовано

Чи можна виправити помилку у поданому Звіті про КІК за скороченою формою?

Податківці підкреслили, що у разі виявлення помилки в раніше поданому скороченому Звіті потрібно подавати скорочений Звіт (з позначкою «уточнюючий»)

Чи можна виправити помилку у поданому Звіті про КІК за скороченою формою?

Головне управління ДПС в Івано-Франківській області зазначає, що відповідно до пп. 39 прим. 2.5.2 п. 39 прим. 2.5 ст. 39 прим. 2 Податкового кодексу України контролюючі особи зобов’язані подавати Звіт про контрольовані іноземні компанії до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний календарний рік засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».

У разі якщо контролююча особа не має можливості забезпечити складання фінансової звітності контрольованої іноземної компанії та/або здійснення розрахунку скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії до дати граничного строку подання річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств, така контролююча особа подає звіт про контрольовані іноземні компанії за скороченою формою, який містить лише відомості, передбачені підпунктами "а" – "в" підпункту 39 прим. 2.5.3 цього пункту.

Контролююча особа зобов’язана подати повний Звіт до кінця календарного року, наступного за звітним (податковим) роком. У разі якщо відповідно до Звіту загальний оподатковуваний дохід, об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств контролюючої особи збільшується, така особа до кінця календарного року, наступного за звітним (податковим) роком, подає Декларацію типу «уточнююча». При цьому штрафні санкції та/або пеня не застосовуються (пп. 39 прим. 2.5.4 п. 39 прим. 2.5 ст. 39 прим. 2 ПКУ).     

Форму Звіту, форму скороченого Звіту, Порядок заповнення Звіту про контрольовані іноземні компанії, скороченої форми Звіту про контрольовані іноземні компанії і подання до контролюючого органу затверджено наказом Міністерства фінансів України від 25.08.2022 № 254. Відповідно до п. 10, у разі якщо платник податків виявив, що у раніше поданому Звіті/скороченому Звіті інформація надана не в повному обсязі або Звіт/скорочений Звіт містить помилки чи недоліки, такий платник податків має право подати:

  • новий Звіт/скорочений Звіт (з позначкою «звітний новий») до граничного строку подання Звіту/скороченого Звіту за такий самий звітний період;
  • уточнюючий Звіт/скорочений Звіт (з позначкою «уточнюючий») після граничного строку подання Звіту/скороченого Звіту за такий самий звітний період.

Новий та уточнюючий звіти повинні містити повну інформацію про контрольовану іноземну компанію за звітний рік, як передбачено при складанні основного Звіту/скороченого Звіту (з позначкою «звітний»).

Враховуючи викладене, оскільки контролюючою особою були виявлені помилки в раніше поданому скороченому Звіті, потрібно подавати скорочений Звіт (з позначкою «уточнюючий») так, як і у повному Звіті, який подано з Декларацією типу «уточнююча», в якому враховані помилки чи недоліки.

Джерело: ДПС у Івано-Франківській області

Рубрика: Облік та звітність/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»