• Посилання скопійовано

ЄСВ ФОП у карантині – як нарахувала податкова: «7 хвилин» з Ольгою Хільчук

Поговоримо про те, як податкова служба відобразила нарахування ЄСВ в кабінеті ФОП



Як податкова нарахувала єдиний соціальний внесок в кабінеті платника податків для ФОПів? Цікаве питання, оскільки ще вчора ми бачили, що усю сплату ЄСВ за 2020 рік у нас показувало переплатою. Ми мали карантинні пільги у вигляді несплати ЄСВ (за нашим вибором) за березень, квітень, травень 2020 року. Однак податкова служба ніяких змін до особової картки по цьому платнику в Електронному кабінеті не здійснила, у нас не було нарахувань за жоден з кварталів 2020 року.

Зараз маємо вже іншу ситуацію: в Електронному кабінеті все вирівнялося і нарахування показані з урахуванням пільгових місяців. Давайте перевіримо це, зайшовши до приватної частини електронного кабінету платника податків. Це ми можемо зробити за посиланням.

Щоб зайти до приватної частини нам необхідно використати електронний цифровий підпис. Використовуємо кнопку «Вхід», обираємо АЦСК, який згенерував наш ключ, обираємо шлях до даного ключа, вводимо пароль, після успішного завантаження тиснемо кнопку «Увійти». Бачимо, що ми у приватній частині. Про це свідчить кількість підрозділів розділів, які відкрились нам з лівої сторони, а також назва фізичної особи підприємця у правому куті, з допомогою підпису якого ми зайшли до системи.

«Стан розрахунків з бюджетом» покаже нам особову картку по ЄСВ, яка нас цікавить, щоб перевірити нарахування та сплату ЄСВ. Прогорнемо до низу і шукаємо відповідний податок. Ось ми його знайшли, натискаємо один раз, щоб відкрити відповідну картку.

Ресурс нам завантажив картку по ЄСВ, це 2020 рік. Нагадує що єдиний соціальний внесок нараховується поквартально, відповідно за перший квартал (січень, лютий, березень) до 20 квітня мало відбутися таке нарахування. Другий квартал (квітень, травень, червень) до 20 липня ми повинні були б бачити таке нарахування зі сторони податкової. Перевіримо це. Шукаємо з вами в даному випадку 21.04.2020 року, нарахування єдиного внеску фізособам-підприємцям, в тому числі на спрощеній системі та фермерам. Сума 2078,12 грн, якщо розділити цю суму на 2, ми отримаємо 1039.06 грн, тобто єдиний внесок за січень-лютий поточного року.

Що ж нам покаже 20 липня? Нарахування єдиного внеску у сумі 1039,06 грн, тобто сума нарахування співпадає з мінімальною сумою, яку ми мали заплатити за другий квартал 2020 року, квітень-травень — пільга, червень – до оплати. Відповідно податкова коректно відобразила нарахування, які ми на сьогодні можемо прочитати в особовій картці в Електронному кабінеті.

Крім того, бачимо переплату по даній фізичній особі - підприємцю, тому що на сьогодні вже оплачено за липень і серпень, тому два місяці ми відслідковуємо у переплаті. Якщо відняти сплату у ці два місяці, то ніякої переплати не було б. Ми маємо за перше півріччя 2020 року оплату, яка співпадала б з нарахуваннями. Якщо повернутися до розділу «Стан розрахунків з бюджетом», то одразу ж на стартову вікні ми бачимо цю переплату, яка на сьогодні відповідає тим реаліям, які ми маємо по даній фізичній особі - підприємцю.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: 7eminar.com

Рубрика: «Дебет-Кредит»/Новини партнерів

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Новини партнерів»