• Посилання скопійовано

Поради для фрілансерів: як керувати нестабільними доходами

Працювати на фрілансі – означає самостійно визначати коло своїх задач, обсяги та графік роботи, обирати клієнтів

Поради для фрілансерів: як керувати нестабільними доходами

Поради для фрілансерів: як керувати нестабільними доходами

Працювати на фрілансі – означає самостійно визначати коло своїх задач, обсяги та графік роботи, обирати клієнтів. Завдяки розвитку цифровізації майже у будь-якій сфері діяльності можна перейти на фріланс, адже в інтернеті можна легко знайти замовників, розрекламувати свої послуги та створити бізнес-сторінку у будь-якій соцмережі для охоплення цільової аудиторії.

Працювати на фрілансі зручно та вигідно, у такого способу працевлаштування багато переваг перед роботою за наймом. Серед недоліків варто зазначити два моменти – надзвичайно високу відповідальність за результат роботи та непостійний дохід. Із першим допоможе впоратися тайм-менеджмент, чітке цілепокладання та практика. А для налагодження стабільного фінансового потоку на фрілансі дамо кілька порад.

Переходячи на самозайнятий режим роботи, варто насамперед розрахувати свою точку беззбитковості. Для цього потрібно проаналізувати свій звичний місячний бюджет, тобто співвідношення доходів і витрат. Підсумуйте всі обов’язкові платежі – оплату житла, комунальних послуг, продуктів на місяць тощо. Нижче за цю суму не можна заробляти, інакше опинитися у збитку. Все, що ви заробите понад цю суму – прибуток, який можна заощадити, рефінансувати у свій професійний розвиток або інвестувати.

Головний ризик фрілансу – нестабільний фінансовий потік, що залежить від поточних проєктів. Для деяких сфер діяльності характерною є сезонність, через яку планувати доходи ще складніше. Щоб уникнути періодів обміління грошового потоку, варто створити фінансову подушку – резервний фонд про всяк випадок. Експерти радять тримати суму, достатню для самофінансування протягом 3-6 місяців. За рахунок неї можна безболісно покрити несподівані екстрені витрати та забезпечити собі повсякденний комфорт у період робочого застою.

Якщо доходів тимчасово не вистачає на формування достатнього резервного фонду, варто розглянути альтернативні джерела фінансування. Найлегше залучити кошти допоможе кредит готівкою на карту. Таку послугу можна замовити у Unex Bank онлайн для миттєвого прийняття рішень та зарахування грошей. Помірна відсоткова ставка, гнучкі умови погашення забезпечують універсальність позики для будь-яких потреб, зокрема подолання тимчасових фінансових труднощів через затримання оплати або відсутність замовлень.

Ефективне керування доходами від фрілансу передбачає контроль витрат. У періоди активної роботи та регулярних виплат спокуса імпульсивних покупок зростає. Проте варто пам’ятати, що створення резервного фонду – серед пріоритетів. Заздалегідь встановіть денні ліміти на картці та ведіть облік витрат і доходів. Це унаочнить грошові потоки та допоможе їх збалансувати.

У регулюванні свого фінансового стану на фрілансі також є інвестування. Цільове вкладення коштів допоможе їх не лише зберегти, а й примножити. Обрати напрям можна на основі власних вподобань та можливостей: здача в оренду нерухомості, відкриття депозиту, купівля комерційних чи державних цінних паперів, гра на валютній біржі – вибір великий.

Фрілансерам, що офіційно оформили ФОПа, також доречно створити додатковий рахунок для податків та регулярно відкладати на ньому певну частину доходу. Це дозволить без стресу сплатити обов’язкові платежі у визначений час, не залучаючи вільну частину доходу.

Рубрика: «Дебет-Кредит»/Новини партнерів

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Новини партнерів»